Jak dobrać maskę do włosów do porowatości?

Yhrhhggg

Redakcja

21 lutego, 2022

Zmieniające się potrzeby, styl życia, a także coraz większa świadomość konsumentów sprawiły, że aktualnie znacznie więcej czasu poświęcamy tematowi, jakim jest pielęgnacja włosów. Ta już dawno przestała opierać się jedynie na umyciu ich jakimkolwiek szamponem i sporadycznym nałożeniu odżywki. Aby jeszcze lepiej dopasować pielęgnację do aktualnych potrzeb włosów, producenci kosmetyków coraz częściej posługują się pojęciem, jakim jest porowatość włosów. Na czym polega? W jaki sposób wpływa na rutynę pielęgnacyjną naszych pasm? Sprawdź, jak dobrać maskę do włosów pod kątem ich porowatości.

Na czym polega porowatość włosów?

Zanim przejdziemy do tego, jaka maska do włosów sprawdzi się w zależności od ich porowatości, warto dowiedzieć się więcej na temat tego, co tak naprawdę oznacza porowatość włosów. To termin, który znacznie ułatwia klasyfikację włosów i ich potrzeb, dzięki czemu jesteśmy w stanie określić, jakich składników potrzebują, aby prezentować się w zadowalający nas sposób.

W określeniu porowatości włosów istotną rolę odgrywa stopień odchylenia łusek od kory włosa. Jeśli ściśle do niego przylegają, mamy do czynienia z włosami niskoporowatowymi. Jeśli delikatnie odstają, posiadamy włosy średnioporowate. Mocny stopień odchylenia łusek to z kolei oznaka włosów wysokoporowatych. Wiedząc, jaką porowatość mają nasze pasma, możemy dobrać do nich odpowiednią pielęgnację.

 

Maska do włosów niskoporowatych

Włosy niskoporowate często uchodzą za najmniej wymagające w pielęgnacji. Są gęste, lśniące, łatwo tworzą efekt tafli i dobrze się układają. Nie oznacza to, że nie wymagają naszej uwagi. Ich częstym problemem jest przetłuszczanie się i wyraźny brak objętości u nasady. W ich przypadku warto sięgać po maski o lekkiej konsystencji, które nie będą niepotrzebnie obciążać włosów, ale wzmocnią je i nawilżą. Aby nie dopuścić do przetłuszczenia włosów, maskę najlepiej nakładać od połowy długości włosów.

 

Maska do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate to jeden z najczęściej występujących typów pasm. Są w stosunkowo dobrej kondycji, jednak w wyniku niewłaściwej pielęgnacji bardzo łatwo je przesuszyć lub nadmiernie obciążyć. Stąd w ich przypadku szczególnie powinna zostać zachowana równowaga PEH. Odpowiednia dla nich maska będzie łączyć w sobie optymalną ilość protein, emolientów i humektantów. Warto jednak mieć na uwadze, aby proteiny i humektanty nie były w ich przypadku przeważające.

 

Maska do włosów wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate to typ pasm najbardziej wymagających w pielęgnacji. Bardzo szybko się przesuszają, są niezwykle kruche i delikatne, przez co bardzo łatwo je uszkodzić. Często rozdwajają się i puszą. Włosy wysokoporowate to często włosy kręcone lub poddawane częstym zabiegom stylizującym i upiększającym. W masce do włosów wysokoporowatych powinny przeważać emolienty, które słyną ze swoich właściwości odżywczych i dodatkowo zabezpieczają delikatne kosmyki przed czynnikami zewnętrznymi. Pomagają również w zatrzymaniu nawilżenia we wnętrzu włosa, którego dostarczają humektanty.

 

materiał zewnętrzny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3