Problem z wypadaniem włosów czyli sezonowa bolączka skóry głowy

Hair loss g43b48fd41 1920

Redakcja

8 marca, 2022

Pewnie zdarzyło Wam się zauważyć problem z nadmiernym wypadaniem włosów w okresie wiosny lub jesieni. Jest to naturalny proces, w którym każdy z nas zmienia ilość włosów. Nasz organizm naturalnie tak jak w przypadku zwierząt przystosowuje się do danych pór roku zwiększając lub niwelując ilość włosów. Dodatkowo jednym z powikłań po Covid-19 jest utrata dużej ilości włosów o czym informują fryzjerów klientki i co również możemy zauważyć gołym okiem.  

Pytanie w jaki sposób ustrzec się przed nadmiernym wypadaniem włosów i jak je wzmocnić, aby rosły zdrowe i silne?

Zasada nr 1

Odpowiednio zbilansowana dieta

Uzupełnienie mikro i makro elementów wpływających na nasze samopoczucie jest tu kluczowym elementem po przebytej chorobie. To podstawa, od której zależy jakość naszych włosów i co ważniejsze skóry. Takie składniki aktywne jak: cynk, biotyna oraz witaminy E, C oraz selen, miedź czy L-cysteina. To fundament diety, której celem jest wzmocnienie naszego organizmu, a co za tym idzie, także włosów.
Wiele z tych mikro i makro elementów znajdziemy w  surowych warzywach, owocach i ziołach: migdały, orzechy laskowe, orzechy brazylijskie, szpinak, natka pietruszki to tylko niektóre z produktów bogatych w wyżej wymienione składniki.

Zasada nr 2

Minimalizowanie czynników stresowych

Nie od dziś wiemy, że duża dawka stresu powoduje negatywne skutki uboczne funkcjonowania naszego organizmu. Stale narastający czynnik stresogenny powoduje, że nasza skóra staje się coraz bardziej napięta, to z kolei wpływa na zwężanie się w niej ujść włosów. W efekcie finalnym nasze włosy rosną cieńsze, delikatniejsze, słabsze i bardziej podatne na czynniki mechaniczne i chemiczne.

Świetną metodą na poradzenie sobie ze stresem i napięciem skóry głowy jest wewnętrzne wyciszenie się np. na zajęciach z jogi czy wieczorny delikatny masaż skóry głowy, który poprawia krążenie krwi w tkankach podskórnych co za tym idzie lepiej odżywione są nasze cebulki włosów, a włosy rosną silniejsze.

Zasada nr 3

Profesjonalna pielęgnacja

Jednym z miejsc gdzie możemy udać się po poradę jest salon fryzjerski. My fryzjerzy dysponujemy sporą wiedzą na temat składników i właściwości produktów, którymi dysponujemy w naszych salonach. Oczywiście kluczowym aspektem jest diagnoza skóry głowy i problemów z wypadaniem.

W Be.Blond staramy się pokazać zawsze rozwiązanie, które na chwilę obecną jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Kluczowym elementem jest przygotowanie skóry głowy do wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji poprzez wykonanie odpowiedniego peelingu Fusio Scrub od Kerastase Paris. Następnie mamy do wyboru dwie drogi. Jeśli zaczyna się pojawiać problem z wypadaniem proponujemy wdrożenie kuracji wzmacniającej kolagen wokół cebulkowy za pomocną specjalnych ampułek Aminexil od L’Oreal Professionnel Paris. W sytuacjach kiedy moment wypadania już się skończył i nie mieliśmy szansy odpowiednio zareagować, również mamy rozwiązanie, które przyspieszy i zwiększy ilość odrastających włosów za pomocą serum Denser Hair z gamy Serioxyl od L’Oreal Professionnel Paris.

Oczywiście jest to żmudny proces, którego efekty zaobserwować można po 3 miesiącach od rozpoczęcia kuracji. Jednak cierpliwość popłaca i wielu osobom pomogliśmy w ten sposób.

Jeżeli macie takie problemy i nie wiecie od czego zacząć to serdecznie zapraszamy na darmową konsultację do salonu:

Be.Blond

Ul. Powstańców 16a

41-700 Ruda Śląska

Tel.: 600 060 706

Be-blond.booksy.com

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3