Koniec z marznięciem na sesjach. Budynek Rady Miejskiej w Bytomiu przejdzie termomodernizację

UM Bytom

Redakcja

23 listopada, 2022

Budynek użyteczności publicznej przy ul. Parkowej 2 w Bytomiu, w której mieści się m.in. sala sesyjna oraz kancelaria Rady Miejskiej przejdzie modernizację energetyczną. Koszt inwestycji to 1,98 mln zł.

Przybudówka do zabytkowego gmachu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, powstała w latach 70. ubiegłego wieku.

Obiekt nie był remontowany wiele lat, co nie tylko widać gołym okiem, ale i czuć, zwłaszcza zimą, kiedy na obrady Rady Miejskiej, czy inne spotkania organizowane w sali sesyjnej, lepiej nie przychodzić bez wierzchniego okrycia.

- Straty ciepła są duże. Ciepło ucieka przez stare, nieocieplone mury i nieszczelne okna, co widać w rachunkach za utrzymanie budynku. Dzięki modernizacji energetycznej budynku, w znacznym stopniu ograniczymy to zjawisko i podwyższymy jego standard energetyczny, a w efekcie zaoszczędzimy na energii - mówi Krzysztof Maksysz, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji i Remontów.

Modernizacja energetyczna obejmuje m.in. ocieplenie ścian i piwnic, a także zaizolowanie stropów, wymianę okien, drzwi i oświetlenia na energooszczędne. Zmodernizowana zostanie też instalacja centralnego ogrzewania, a cały budynek dostosowany do przepisów przeciwpożarowych.

Projekt realizowany jest w ramach poddziałania 4.3.1 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej - ZIT. Inwestycja ma zostać zrealizowana w II kwartale 2023 roku.


powiązane artykuły:

DJI 0172
Lokalne 18 listopada, 2022

17 listopada podpisane zostały umowy pomiędzy Miejskim Zarządem Dróg i Mostów, Bytomskim Przedsiębio

IMG 9229 kopia
Lokalne 17 listopada, 2022

W Bytomiu trwa przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powst

Aa IMG 9337 kopia
Lokalne 15 listopada, 2022

Rozpoczęła się budowa i przebudowa przejść dla pieszych w Bytomiu. Łączny koszt modernizacji wyniesi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.6µg/m3 PM2.5: 17.6µg/m3