Przebudowa torowiska w Bytomiu. Zmiana organizacji ruchu na ul. Sądowej [MAPA]

IMG 9229 kopia

Redakcja

17 listopada, 2022

W Bytomiu trwa przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich. Od czwartku 17 listopada zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na ul. Sądowej.

Udostępniony zostanie wjazd z ul. Powstańców Warszawskich w ul. Sądową dla pojazdów dojeżdżających do Sądu Rejonowego, mieszkańców ul. Sądowej, służb miejskich, zaopatrzenia do 5 ton oraz pojazdów budowy.

Na ulicy Sądowej /do wysokości budynku nr 6/ obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy. Na tym odcinku będzie możliwe również parkowanie równoległe oraz wyjazd z ul. Sądowej w stronę ul. Powstańców Warszawskich.

Jak podaje bytomski magistrat mimo częściowego otwarcia ul. Sądowej dla ruchu kołowego, zarówno na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich oraz na ul. Sądowej nadal będą prowadzone prace budowlane związane z przebudową torowiska tramwajowego i rozjazdów w stronę ul. Powstańców Warszawskich/Moniuszki oraz w kierunku do zajezdni w Stroszku. 

Wykonawca inwestycji - firma Eurovia Polska SA będzie także kontynuować prace na skrzyżowaniu ul. Piekarskiej/Sądowej i pl. Tadeusza Kościuszki, gdzie trwa budowa rozjazdu umożliwiającego skręt tramwaju z ul. Piekarskiej w ul. Sądową, a także przebudowa sieci teletechnicznych.

 

Źródło: UM Bytom

Sadowa Mapa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.3µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3