Rozpoczęła się przebudowa przejść dla pieszych w Bytomiu. Co powstanie w ramach inwestycji?

Aa IMG 9337 kopia

Redakcja

15 listopada 2022

Rozpoczęła się budowa i przebudowa przejść dla pieszych w Bytomiu. Łączny koszt modernizacji wyniesie 442 tys. zł. Które przejścia zostaną przebudowane oraz gdzie powstanie zupełnie nowe? Sprawdzamy

"Sukcesywnie poprawiamy bezpieczeństwo na bytomskich drogach. Dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania w ramach programu „Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” w kwocie prawie 113 tys. zł. zrealizujemy cztery inwestycje w Karbiu oraz Śródmieściu"- mówi Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Co powstanie w ramach inwestycji?

Inwestycja przewiduje przebudowę przejścia dla pieszych przy ul. Powstańców Śląskich w rejonie skrzyżowania z ul. Chełmońskiego wraz z doświetleniem, przebudowę i doświetlenie przejść dla pieszych przy ul. Konstytucji w Karbiu /w rejonie ul. Popiełuszki - obok kościoła pw. Dobrego Pasterza oraz Worpie - w rejonie przystanku autobusowego/, a także budowę nowego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem przy ul. Witczaka w rejonie skrzyżowania z ul. Tramwajarzy, gdzie znajdują się obiekty handlowo-usługowe oraz zmianę lokalizacji przejścia dla pieszych w rejonie ul. Witczaka/Ułańskiej w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Wszystkie przejścia dla pieszych zostaną doświetlone, jak również w ich obrębie zostanie wykonana kostka integracyjna koloru żółtego oraz oznakowanie poziome i pionowe.

„Marszałkowski program poprawy bezpieczeństwa na drogach województwa śląskiego” realizowany jest przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego i ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach poprzez budowę nowych lub przebudowę istniejących już przejść dla pieszych na ważnych szlakach komunikacyjnych.

Aa IMG 9364 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3