Zmień swój dom w piękne miejsce – użyj dekoracji

Kitchen living room geb27fd93e 1920

Redakcja

28 kwietnia, 2022

Dom to miejsce, w którym możemy się zrelaksować, odpocząć od trudów codziennego życia i spędzać czas z pozostałymi członkami rodziny. Ale czy wiesz, że odpowiednia aranżacja wnętrza ma kolosalny wpływ na samopoczucie? Oprócz mebli istotne są w niej ozdoby, które mogą być języczkiem u wagi, decydującym o końcowym efekcie. Jakie wybrać?

Ozdoby i dekoracje do domu

Ozdoby i dekoracje do domu możemy podzielić na dwie grupy. Pierwsze to ozdoby stałe, czyli różnego rodzaju dodatki, które będą nam towarzyszyć przez cały rok. Druga grupa to ozdoby okazyjne i sezonowe. W jaki sposób dobrać jednej i drugie?

Zacznijmy najpierw od ozdób okazyjnych i sezonowych. Jak zdradza to sama nazwa, ustawiamy je w mieszkaniu z jakiegoś powodu – jest nim najczęściej święto lub wydarzenie. Najlepszym przykładem dekoracje bożonarodzeniowe. Choinka, wianek, figurki aniołków czy Mikołaja to najlepszy sposób na to, aby podkreślić ten niezwykły, magiczny czas, podczas którego zasiadamy do stołu z najbliższymi i… cieszymy się z prezentów. Odpowiednio dobrane dodatki pozwolą zmienić mieszkanie w bardziej przytulne miejsce. Podobne dekoracje do domu można nabyć z okazji świąt Wielkiej Nocy, a w ostatnich latach popularnością cieszą się także związane z Helloween.

Ozdoby stałe to dodatki, którymi można udekorować mieszkanie o dowolnej porze roku. Tu wybór jest wręcz kolosalny – zaczynając od ozdobnych doniczek i wazonów na kwiaty, poprzez ramki na zdjęcia, plakaty i obrazy idąc, na figurkach, kwietnikach, zegarach i lampach kończąc. Co warto podkreślić, takie ozdoby dostępne są dla wszystkich pomieszczeń w domu, a więc możesz upiększyć zarówno salon, jak i kuchnię.

Postaw na stylowe dekoracje

Zaletą ozdób wszelkiego rodzaju jest to, że są dostępne w bardzo przystępnych cenach. Jednak koszt nie powinien być głównym wyznacznikiem tego, co nabędziesz. Tutaj ważny jest przede wszystkim styl. Ozdoby muszą być dopasowane do aranżacji wnętrza, inaczej przyniosą efekt odwrotny do oczekiwanego – a czasami będą wyglądać wręcz kiczowato. Czy można wyobrazić sobie chromowany, nowoczesny elektroniczny zegar ścienny w otoczeniu mebli w stylu retro i porcelanowych figurek? 

Dlatego należy dobierać wszelkie dekoracje tak, aby korespondowały z pozostałym umeblowaniem – i innymi ozdobami. Odpowiednio dopasowane sprawią, że będziesz czuć się we własnych czterech kątach niczym w pałacu! Ponadto bardzo korzystnie wpłyną na samopoczucie wszystkich domowników oraz oczywiście ogólną estetykę pomieszczeń.

Gdzie kupić ozdoby i dekoracje do domu?

Szeroki wybór ozdób do domu i mieszkania znajdziesz w salonach sieci Black Red White oraz na jej oficjalnej stronie internetowej – brw.pl. Dla Twojej wygody zostały one podzielone na kilkanaście kategorii, a w każdej z nich znajdują się dziesiątki propozycji. Samo ich przeglądanie pozwoli Ci odkryć dekoracje, o których wcześniej nie miało się pojęcia! Ponadto wszystkie oferowane są w bardzo atrakcyjnych, przystępnych cenach. 

Dlatego już dzisiaj sprawdź, jaką ofertę ozdób i dekoracji do domu znajdziesz w Black Red White!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.5µg/m3 PM2.5: 29.9µg/m3