Wpadka Borysa Budki. Pomylił Szczecin ze Świnoujściem

Csm bbudkas24 84ee861d26
Kastelik

Szymon Kastelik

28 kwietnia, 2022

"Gdyby nasz rząd nie zaczął budować gazociągu w Świnoujściu, bylibyśmy dziś w potężnych tarapatach. Naiwnością było twierdzić, że Rosja nie zastosuje szantażu gazowego, bo stosowali go od lat. Dziś Polska stała się niezależna gazowo od Rosji. Żaden szantaż nam nie grozi"– mówił w Świnoujściu premier Mateusz Morawiecki.

Na słowa premiera zareagowali opozycyjni politycy, między innymi szef klubu KO Borys Budka.

„Premierem jest człowiek, dla którego kłamstwo jest chlebem powszednim. Gdyby trwała kampania wyborcza, już musiałby – w trybie wyborczym – prostować swoje kolejne kłamstwa. Przypominam: gazoport w Szczecinie wybudowały rządy PO-PSL, którymi kierowali Donald Tusk i Ewa Kopacz” – napisał na Twitterze Borys Budka-szef klubu parlamentarnego KO.

Problem w tym, że w Szczecinie nie ma żadnego gazoportu. Znajduje się on w Świnoujściu, oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów od Szczecina.

Internauci i inni politycy szybko wytknęli Budce wpadkę.

Niemal natychmiastowo zareagował ekspert ds. energetyki Jakub Wiech, który odpowiedział krótko:

„W Szczecinie nie ma gazoportu”.

 

 „Tak w Szczecinie Tusk budował gazoport jak spacerował po molo w Sopocie z Żeleńskim” – skomentował wpis Budki, Bartosz Kownacki.

„Pan ma problemy z geografią! Myli pan Rzeszów z Wrocławiem, Szczecin ze Świnoujściem. Proszę na przyszłość pamiętać, że stolicą Polski jest Warszawa” – wskazał poseł PiS Jan Mosiński.

W ostatnim czasie Borys Budka naśmiewał się również z Mateusza Morawieckiego oraz z jego kurtki, na której umieszczono imię i nazwisko premiera. Jednak i tym razem internauci przypomnieli Budce, że również chodził w kurtce ze swoim imieniem i nazwiskiem. Ponadto Beata Lubecka w Radiu ZET w rozmowie z Budką uświadomiła go, że również wielu innych przywódców europejskich ma kurtki ze swoim nazwiskiem, np. Boris Johnson. 

Nbgfdsa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3