Start Częstochowskiego Roweru Miejskiego 1 maja

57884

Redakcja

28 kwietnia, 2022

Start nowego sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego został zaplanowany na 1 maja. CRM to 239 rowerów dostępnych w 26 stacjach, z których 4 zmieniają w tym roku lokalizację.

"Cieszę się, ze startujemy w tym sezonie z rowerem miejskim już bez problemów związanych – tak jak w poprzednim dwóch sezonach - z epidemią" mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

"Mam nadzieję, że wpłynie to na popularność zarówno Częstochowskiego Roweru Miejskiego, jak i ogólniej – na chętne i częste korzystanie z tego ekologicznego środka transportu miejskiego przez mieszkańców. Pozostaje nam teraz tylko trzymać kciuki za lepszą pogodę".  


Po uzupełnieniach systemu w ostatnich latach w ramach budżetu obywatelskiego obecnie w Częstochowie jest 26 stacji rowerów miejskich. Do końca października dostępnych będzie na nich do wypożyczenia 239 miejskich rowerów.

Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych, będący też społecznym konsultantem ds. komunikacji rowerowej w Częstochowie, przedstawił w czasie spotkania zapowiadającego nowy sezon CRM przy stacji obok Urzędu Miasta tegoroczne zmiany w systemie.

Polegają one na zmianie lokalizacji 4 stacji, które cieszyły się stosunkowo najmniejszą popularnością (przy ul. Starzyńskiego, Norwida, rondzie Guzika i ul. Jesiennej).

W zamian za to stacje będą działać przy alei Niepodległości i pływalni krytej MOSiR, na Rynku Wieluńskim, przy PKP Centrum (od strony alei Wolności, od ul. Piłsudskiego) oraz przy alei Brzozowej (czyli ul. Bialskiej) – przy skrzyżowaniu z ul. Wrocławską.

Mieszkańcy pragnący wypożyczyć miejski rower mają do dyspozycji aplikację Nextbike, w której rejestracja trwa kilka chwil, a z rowerów miejskich można skorzystać wszędzie tam, gdzie Nextbike jest operatorem tj. w ponad 250 miastach na 4 kontynentach.

Taryfa za wypożyczenie roweru w mieście pozostaje niezmienna: pierwsze 30 minut jazdy jest darmowe - kolejne pół godziny to koszt zaledwie 2 zł.

Do tej pory rowery miejskie w Częstochowie wypożyczono blisko 447 tys. razy. 

57914

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3