Zmiany dla pasażerów podróżujących koleją z Bytomia do Gliwic

Redfres

Redakcja

12 września 2022

Przebudowa hali peronowej dworca PKP w Bytomiu będzie powodem zmiany w organizacji ruchu dla pasażerów podróżujących z Bytomia do Gliwic.

12 września dla ostatniej pary pociągów /odjazd z Gliwic o godz. 22:56  oraz odjazd z Bytomia o godz. 23:30/ wprowadzona zostanie tymczasowa komunikacja zastępcza - Zobacz miejsce zatrzymywanie się komunikacji zastępczej

Wraz z rozpoczęciem robót związanych z modernizacją hali peronowej dworca PKP w Bytomiu konieczne jest wyłączenie 4 peronu w hali dworca PKP w Bytomiu. W zamian powstaje peron tymczasowy dla podróżujących w relacji Bytom - Gliwice.

W związku z tym od wtorku, 13 września nastąpią zmiany w organizacji ruchu dla podróżujących do Gliwic, bowiem pociągi kursujące z Bytomia do Gliwic będą odjeżdżać z tymczasowego peronu zlokalizowanego od strony ul. Zabrzańskiej. Dojście do peronu będzie możliwe do strony pl. Wolskiego tunelem zachodnim oraz dalej przez peron kolei wąskotorowej, a dodatkowo wyznaczone zostanie alternatywne dojście do peronu od strony ul. Zabrzańskiej dla osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkie zmiany związany z ruchem kolejowym na trasie Bytom - Gliwice dostępne są na stronie Kolei Śląskich

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.0µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3