Śląscy policjanci zabezpieczali Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Również z powietrza

35 723854

Redakcja

12 września, 2022

Śląscy policjanci przez 18 dni brali udział w zabezpieczeniu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Stróże prawa strzegli bezpieczeństwa na terenie Katowic i Gliwic wokół obiektów i na trasach dojazdowych. Policyjne czynności były prowadzone zarówno na ziemi, jak i policyjnym śmigłowcem z przestrzeni powietrznej.

Od 26 sierpnia do wczoraj na terenie Katowic oraz Gliwic rozgrywane były mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Śląscy policjanci aktywnie uczestniczyli w zabezpieczeniu tej imprezy. O bezpieczeństwo kibiców i sportowców, ale również mieszkańców dbało w każdy dzień meczowy, średnio po 200 policjantów z prewencji, drogówki oraz pionu kryminalnego z katowickiej i gliwickiej komendy, mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, przewodnicy z psami. 

Stróżów prawa ze Śląska wspierali także koledzy działający jako TSLO- oficerowie łącznikowi ds. bezpieczeństwa oraz spottersi.

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022 na śląskim niebie można było zobaczyć policyjny śmigłowiec Bell 407GXi sterowany przez pilotów z sekcji Lotnictwa Policji. 

Jednym z najważniejszych zadań mundurowych z drogówki było zapewnienie płynności ruchu na trasach dojazdowych do obiektów sportowych oraz w okolicach miejsc, w których rozgrywane były mecze. To jednak nie wszystko, w trosce o bohaterów tego sportowego wydarzenia policjanci pilotowali autokary przewożące reprezentacje i sztaby szkoleniowe poszczególnych krajów na mecze oraz treningi.

Na finał sportowego widowiska do katowickiego Spodka przybyło ponad 10 000 kibiców z całego świata. Wśród nich obecni byli nieumundurowani policjanci. Wszystko po to, aby być jak najbliżej uczestników i z tej perspektywy także dbać o ich bezpieczeństwo. Mundurowi mieli za zadanie reagować na wszelkie sytuacje, które mogły stworzyć jakiekolwiek zagrożenie. Wydarzenie charakteryzowała zasada „fair play”, która obowiązywała zarówno wśród zawodników, jak również przybyłych kibiców. W efekcie mistrzostwa zakończyły się bez incydentów.

 

Źródło: Policja Śląska

35 723852

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3