Stacja kolejowa w Zwardoniu bardziej dostępna dla podróżnych

Csm Stacja Zwardon trzy pociagi przy peronach tablice informacyjne fot Maciej Kubarski 2 3e1d6a1996

Redakcja

19 października, 2022

Na stacji Zwardoń pojawiły się dwa wyższe perony dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Perony są dobrze oświetlone i wyposażone w ławki i tablice informacyjne.

Efektem prac na stacji Zwardoń są dwa wyższe perony. Podróżni łatwiej korzystają z pociągów. Obiekty zostały wyposażone w nowe wiaty i ławki. Zamontowano jasne oświetlenie ledowe. Dobrą orientację w podróży zapewniają tablice informacyjne oraz gabloty z rozkładem jazdy.

Z myślą o osobach o ograniczonej możliwości poruszania się wybudowano pochylnie. Antypoślizgowa nawierzchnia z wypukłą fakturą umożliwia korzystanie ze stacji osobom słabowidzącym i niewidomym. Na stacji przebudowano także tory, co ułatwia prowadzenie ruchu pociągów. Codziennie z peronów odjeżdża około trzydziestu składów.

Kończone w październiku zadanie „Przebudowa infrastruktury obsługi podróżnych na stacjach i przystankach – etap II” jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wartość prac to ok. 7 mln zł ze środków budżetowych.

Lepszy jest też dostęp do kolei na stacji Cieszyn. Po 9 latach znów możliwe stało się podróżowanie pociągiem z Goleszowa do Cieszyna, co jest dużym ułatwieniem dla mieszkańców regionu, studentów, turystów. Projekt jest współfinansowany z RPO województwa śląskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.2µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3