Tauron wypowiada umowy na sprzedaż gazu. Sasin wściekły

Flame gd6105fd37 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

19 października 2022

Tuż przed zimą Tauron rezygnuje ze sprzedaży gazu, a klientów prosi o szukanie nowego sprzedawcy. Wicepremier Jacek Sasin wściekł się, a swoją złość wyraził... w internecie.

Tauron rezygnuje ze sprzedaży gazu. W sieci pojawiło się wiele wpisów niezadowolonych klientów, którzy otrzymali od Taurona pisma, w których informuje się ich o wypowiedzeniu umowy na sprzedaż gazu. 

- Nasza decyzja spowodowana jest niestabilną sytuacją na międzynarodowym rynku gazu - czytamy w piśmie, które otrzymali klienci Taurona. Spółka informuje w nim, że umowy obowiązują do 30 listopada bieżącego roku i klienci powinni znaleźć nowych sprzedawców gazu. Tauron podkreśla, że chronieni są gwarancją urzędowej ceny gazu.

- Pisma przesyłamy do klientów, którym kończy się aktualny cennik. W związku z sytuacją na rynku gazu zdecydowaliśmy się wycofać gaz z naszej oferty, dlatego nie możemy zaproponować kolejnego cennika. Nowy sprzedawca zapewni Panu ofertę w ramach taryfy, dzięki Rządowej Tarczy - tłumaczy Tauron.

Decyzja spółki wytrąciła z równowagi wicepremiera i ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Po jego reakcji można wywnioskować, że "właściciel' Tauronu nic nie wiedział o wycofaniu umów sprzedaży gazu do klientów indywidualnych. - Oczekuję od Prezesa Tauron natychmiastowego wycofania się z nieakceptowalnej decyzji dot. wypowiadania umów na gaz. Nie ma mojej zgody na takie działania. Zmiana operatora powinna odbywać się w sposób nieodczuwalny i bezpieczny dla klienta. Nie będzie przerw w dostawie gazu - napisał na Twitterze Jacek Sasin. Na wpis wicepremiera zareagował (również na Twitterze) Tauron, który wytłumaczył, że istnieje możliwość też automatycznej zmiany operatora sprzedaży gazu. A ceny nie ulegną zmianom.

- Zmiana sprzedawcy odbędzie się bez zmiany warunków, automatycznie. Klient może wybrać też sprzedawcę samodzielnie. Jesteśmy w kontakcie z PGNiG - dodaje Tauron. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3