Zmiana rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Sprawdź szczegóły

Nowy rozkład koleje slaskie

Redakcja

14 listopada, 2023

Od 12 listopada br. roku obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Śląskich, który będzie obowiązywał do 9 grudnia 2023r.

Wraz ze zbliżającym się okresem zimowym zakres prowadzonych prac remontowych i modernizacyjnych przez PKP PLK S.A zostanie rozszerzony. Prace modernizacyjne linii kolejowej 139 na odcinku Kobiór – Czechowice-Dziedzice spowodują konieczność prowadzenia ruchu kolejowego tylko po jednym torze, a także wstrzymania ruchu w godzinach nocnych. 

W dalszym ciągu będzie kontynuowana modernizacja linii kolejowej do Tarnowskich Gór oraz remont obiektów pomiędzy Zebrzydowicami a Cieszynem. Z kolei przystanek Bielsko-Biała Północ nadal pozostanie wyłączony w związku z kontynuacją prac w jego pobliżu. 

W związku z modernizacją odcinka Katowice Szopienice Południowe - Będzin niektóre pociągi linii S1 kursujące w godzinach nocnych pojadą drogą okrężną z pominięciem stacji na odcinku Katowice – Dąbrowa Górnicza Ząbkowice. 

Prace przy budowie nowego wiaduktu drogowego w stacji Lubliniec wymuszą wstrzymanie ruchu w godzinach nocnych. 

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy publikowanym na stronie internetowej Spółki Koleje Śląskie oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). Liniowy Rozkład Jazdy będący oficjalnym rozkładem jazdy Kolei Śląskich zawiera pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii na cały okres zamknięciowy.

powiązane artykuły:

Zwrot biletu koleje slaskie
Lokalne 31 października, 2023

Przewodniczący związków zawodowych w Kolejach Śląskich wystosowali pismo do zarządu spółki, w któ

Koleje slaskie
Lokalne 30 października, 2023

Koleje Śląskie to jedyny przewoźnik kolejowy, który złożył ofertę na obsługę linii lotniskowej na

Koleje slaskie platforma informacyjna
Lokalne 16 października, 2023

Koleje Śląskie uruchomiły platformę informacyjną dla pasażerów, w której znajdziemy informacje do

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3