Koleje Śląskie pojadą do Pyrzowic? Jako jedyne złożyły ofertę

Koleje slaskie

Redakcja

30 października 2023

Koleje Śląskie to jedyny przewoźnik kolejowy, który złożył ofertę na obsługę linii lotniskowej na trasie Częstochowa -Zawiercie - Pyrzowice. Dziennie ma kursować 10 par pociągów. 

W miniony czwartek minął termin na przesłanie ofert do przetargu na obsługę linii kolejowej do Pyrzowic na trasie z Częstochowy, przez Zawiercie do Tarnowskich Gór. Jedną spółką, która złożyła swoją propozycję, były Koleje Śląskie.

- Wpłynęła oferty tylko i wyłącznie Kolei Śląskich, co nas cieszy. Oferta ta jest aktualnie badana przez zamawiającego, czyli województwo śląskie. Oferta Kolei Śląski opiewała na kwotę ponad 135 mln złotych. Mieści się ona w kwocie, jaką zamawiający przeznaczył na realizację tej obsługi - 167 mln złotych - informuje Aldona Węgrzynowicz z Kolei Śląskich.

Przetarg dotyczy siedmioletniej obsługi tej linii w okresie 10 grudnia 2023 do 14 grudnia 2030 roku. To oznacza, że Urząd Marszałkowski już w najbliższym czasie podejmie decyzję, czy podpisze umowę z Kolejami Śląskimi. Jak zapewnia przewoźnik, wszystko jest już przygotowane do obsługi tej linii.

Połączenie to na początek ma obsługiwać 10 par pociągów dziennie. Pojazdy nie mogą być starsze niż 8 lat, czyli wyprodukowane najwcześniej w 2015 roku. Ponadto pociągi mają współpracować z innymi przewoźnikami komunikacji publicznej i wzajemnie honorować bilety. 

fot. Koleje Śląskie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3