Zimowa zbiórka dla ukraińskich żołnierzy. W dobę zebrano ponad pół miliona złotych!

zbiórka dla żołnierzy z Ukrainy

Redakcja

8 grudnia 2022

Mobilizacja polskiego społeczeństwa nie słabnie. Prawie 650 tys. złotych, tyle udało się zebrać Fundacji Żelazny dla Sił Zbrojnych Ukrainy na w ciągu jednego dnia.

Fundacja Żelazny jest organizacją proobronną, współpracującą z ekspertami związanymi ze środowiskiem Sił Zbrojnych RP. Do Fundacji zgłosili się Jednostka Wojskowa A2573 oraz White Berets - Rivne. Ukraińscy żołnierze proszą o wsparcie w zakupie niezbędnego wyposażenia. Kurtki, bielizna termoaktywna, rękawice czy obuwie - trudno wyobrazić sobie działania na froncie zimą bez odpowiedniej odzieży.

Nie jest to pierwsza akcja Fundacji, która niesie pomoc Ukraine od pierwszych dni wojny. Podczas pierwszej zbiórki udało się zebrać ponad pół miliona złotych. Dzięki zebranym środkom zakupiono kilkaset kompletów niezbędnej na froncie odzieży zimowej, która została dostarczona żołnierzom 11 listopada.

-Nasz transport dotarł w bezpośrednie sąsiedztwo linii frontu za Charkowem, w dniu polskiego Narodowego Święta Niepodległości, w tym samym okresie, w którym zaczęły występować pierwsze mrozy i opady śniegu. Ukraińscy żołnierze szczególnie docenili zimowe obuwie, które okazało się remedium dla ich frontowych wyzwań - mówi Tomasz Darmoliński z Fundacji Żelazny.

  Obecna zbiórka ma już na koncie prawie 650 tys. zł. Cel nie byłby możliwy do osiągnięcia bez darczyńców, których jest już prawie 5 tysięcy. Akcję wspiera również Jarosław Wolski - publicysta, który komentuje działania w Ukrainie na swoim kanale “Wolski o Wojnie”.

  Zbiórkę Milion Dla Żołnierzy można wesprzeć na Pomagam.pl, a wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup niezbędnego sprzętu na zimę. Serwis od początku trwania wojny w Ukrainie prowadzi akcję “Solidarni z Ukrainą”, a wszystkie zbiórki na rzecz Ukrainy są organizowane całkowicie za darmo.

  powiązane artykuły:

  wizyta delegacji z Częstochowy w Ukrainie
  Wiadomości 30 listopada 2022

  Przedstawiciele Częstochowy ponownie odwiedzili Ukrainę by przekazać pomoc rzeczową dla d

  Morawiecki Czeladź
  Wiadomości 28 listopada 2022

  Mateusz Morawiecki przyjechał do Czeladzi. Odwiedził Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej. - Chcemy

  pomoc dla ukrainy z powiatu bielskiego
  Wiadomości 25 listopada 2022

  Ponad 13 ton towaru: żywności i butów wojskowych, trafi z powiatu bielskiego do Czerniowców, mias

  311482470 483546963816291 2056726566510085350 n
  Wiadomości 2 listopada 2022

  Starostwo powiatu bielskiego poinformowało o przekazaniu do Ukrainy 12-osobowego busa, który do tej

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  1 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3