Delegacja z Częstochowy z wizytą w Ukrainie

fot. UM Częstochowa

Redakcja

30 listopada, 2022

Przedstawiciele Częstochowy ponownie odwiedzili Ukrainę by przekazać pomoc rzeczową dla dzieci z Chmielnickiego i Berdyczowa. Oddali też hołd ofiarom wojny i żołnierzom poległym na froncie.

Od 25 do 28 listopada na Ukrainie przebywała kolejna delegacja z Częstochowy z udziałem zastępcy prezydenta miasta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rafała Piotrowskiego, a także przedstawiciela częstochowskiej firmy Marka Blady i nauczyciela Rafała Matuszewskiego, zaangażowanych w pomoc Ukrainie.

Celem wyjazdu było przekazanie dla dzieci z Chmielnickiego i Berdyczowa (miast, z którymi Częstochowa współpracuje) darów przygotowanych przez częstochowskie szkoły w ramach akcji "Święty Mikołaj na Kresach 2022". Zawieziono także pomoc rzeczową zgromadzoną dzięki wsparciu firmy Hegelmann oraz Fundacji „Europejska Rodzina” (przewodniczącym rady Fundacji jest senator Marek Plura). Wsparcie przygotowało również Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" (prezesem jej częstochowskiego oddziału jest Rafał Piotrowski) oraz częstochowska Fundacja św. Barnaby.

Przedstawiciele samorządu Berdyczowa i Częstochowy upamiętnili poległych w wojnie z Rosją mieszkańców miasta, złożyli także kwiaty na pomniku ofiar „wielkiego głodu”.

Delegacja z Częstochowy była także w Buczy i Irpieniu - miast, które szczególnie ucierpiały w wyniku rosyjskiej agresji, stając się tragicznymi symbolami ludobójstwa w czasie trwającej od lutego wojny. Z delegacją z Częstochowy spotkała się wicemer Buczy Mykhailyna Skoryk-Shkarivska.

W czasie wizyty naczelnik Wydziału Edukacji przekazał burmistrzowi Berdyczowa Siergijowi Orlyukowi oraz pani Mer Humania Irynie Pletnevej gry edukacyjne przygotowane przez częstochowskich nauczycieli "Silniejsi Razem".

Za dotychczasowe zaangażowanie w pomoc dla Humania miejskie odznaczenia przyznano prezydentowi Częstochowy Krzysztofowi Matyjaszczykowi oraz zastępcy prezydenta Ryszardowi Stefaniakowi.

W czasie wizyty przedstawiciele różnych środowisk i grup społecznych dziękowali Polakom i społeczności Częstochowy za dotychczasowe wsparcie.

fot. UM Częstochowa

powiązane artykuły:

fot. UM Częstochowa
Wiadomości 25 listopada, 2022

0d 1 grudnia - na wniosek pasażerów - zostaną wprowadzone zmiany w rozkładach jazdy komun

62330
#EkoSilesia 16 listopada, 2022

W Częstochowie podpisano umowę na wykonanie mini parku przy ul. Focha - zlokalizowanego w sąsiedztwi

Old bialska 11 oswietlenie
Lokalne 18 listopada, 2022

Częstochowa nie doczekała się ofert w drugim już przetargu na dostawę energii elektrycznej dla blisk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3