W Częstochowie podpisano umowę na wykonanie mini parku

62330

Redakcja

16 listopada, 2022

W Częstochowie podpisano umowę na wykonanie mini parku przy ul. Focha - zlokalizowanego w sąsiedztwie przychodni i centrum handlowego.

Kolejne działanie w ramach programu „CzęstoZielona” zapowiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, który był obecny przy zawarciu umowy pomiędzy Centrum Usług Komunalnych a wykonawcą.

"Wcześniej na tym skwerze posadziliśmy drzewa, dzięki którym ukróciliśmy dzikie parkowanie, a teraz pora na zielone zagospodarowanie i urządzenie tej przestrzeni. Poza nietypową roślinnością staną tu ławki i solarne lampy" – mówił Krzysztof Matyjaszczyk, przyznając, że realizacja tego zadanie to także odpowiedź na pomysły i uwagi radnych.

Na spotkaniu była obecna wiceprzewodnicząca Rady Miasta Jolanta Urbańska, która podziękowała za przychylenie się do wniosku klubu radnych niezależnych Wspólnie dla Częstochowy:

"Cieszymy się, że nasz wniosek o zwiększenie środków finansowych o 50 tys. zł w ramach projektu CzęstoZielona oraz przeznaczenie ich na budowę dzielnicowego mini parku, dziś zostaje wprowadzony w życie. Dziękujemy Panu Prezydentowi za wsparcie projektu oraz Centrum Usług Komunalnych za wyłonienie wykonawcy, bo dzięki temu przestrzeń przy ulicy Focha realnie zmieni się z pożytkiem zarówno dla mieszkanek i mieszkańców, jak również korzystnie wpłynie na środowisko, tworząc zielony zakątek w centrum miasta".

"W bezpośrednim sąsiedztwie jest przystanek, duży ruch, więc to idealne miejsce dla zieleni, a tym samym dla cienia, którego brak bardzo daje się we znaki podczas upałów. Projektant miał wolną rękę w doborze roślinności, więc ten skwer będzie bardzo oryginalny "– dodawał Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych.

Zagospodarowanie nowego skweru miejskiego o powierzchni 442 m² zielenią, nowoczesnymi w formie meblami miejskim oraz jego oświetlenie lampami solarnymi zostanie wykonane przez firmę Dertrans na podstawie dokumentacji opracowanej przez pracownię projektową 360° Zieleni Pracownia Architektury Krajobrazu Magdalena Ancińska.

Koszt to blisko 165 tys. zł. Zamówienie obejmuje także roczną pielęgnację zieleni (od odbioru inwestycji).

 

Źródło: UM Częstochowa

62327

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 19.7µg/m3 PM2.5: 17.9µg/m3