Zabraknie 1000+ na wakacje? Rząd "inaczej wesprze turystykę"

Mid 20507037

Redakcja

29 maja 2020

- W środowisku związanym z turystyką spotkaliśmy się z krytycznymi głosami co do tej koncepcji - przyznał rzecznik rządu Piotr Mueller, pytany w Radiu Plus o bon turystyczny 1000 zł na wakacje. Pomysł wicepremier Jadwigi Emilewicz rozbije się o krytykę ze strony branży turystycznej, czy pustą państwową kasę?

 - W związku z tym, na naszym biurku są różnego rodzaju propozycje, które mają być bardziej celowanymi propozycjami do poszczególnych firm czy segmentów branży turystycznej - powiedział rzecznik rządu. Dopytywany przez dziennikarza, czy można mówić zatem o rezygnacji z bonu 1000 zł na wakacje dla Polaków, minister nie zaprzeczył.

 - Nie chciałbym jeszcze tego rozstrzygać, ale faktycznie pojawiają się argumenty, które pokazują, że pomoc kierowana do tych, którzy najbardziej ucierpieli, może być bardziej efektywna - stwierdził Piotr Mueller.

Przypomnijmy, że 1000 złotych miało trafić w formie karty przedpłaconej do milionów Polaków, którzy są zatrudnieni na etacie i nie zarabiają więcej niż 5200 złotych. Pieniądze miały do nas trafić pod koniec czerwca w formie kart. 

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3