Wyłudził od seniorki ponad 20 tys. złotych. Poszukuje go policja

wyłudzenie pieniędzy od seniorki

Redakcja

24 listopada 2022

Śledczy poszukują mężczyzny, który z mieszkania w centrum Siemianowic Śląskich, odebrał od 81-letniej kobiety kopertę z gotówką w kwocie 22 tysięcy złotych. Seniorka przygotowała pieniądze, ponieważ skontaktował się z nią oszust podający się za policjanta.

W lipcu ofiarą oszustów padła 81-letnia siemianowiczanka. Na telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który podał się za policjanta i wypytywał kobietę o pieniądze i biżuterię. Fałszywy policjant ostrzegł seniorkę przed tym, że może zostać okradziona przez grupę złodziei, którzy ją obserwują. Seniorka była ostrożna w rozmowie, jednak manipulacja oszusta, była tak skuteczna, że uległa jego słowom i zgodziła się przekazać swoje oszczędności w wysokości 22 tysięcy złotych. 

Oszust poinstruował ją, że do mieszkania przyjdzie osoba, która odbierze pieniądze. 

Zgodnie z ustaleniami w mieszkaniu 81-latki pojawił się mężczyzna, który odebrał od niej kopertę z oszczędnościami. Mężczyzna miał około 30 lat, był szczupłej budowy ciała, włosy miał ciemne, krótko ostrzyżone, z zarostem na twarzy i mówił poprawną polszczyzną. W toku prowadzonych czynności uzyskano zapis z monitoringu, na którym został zarejestrowany mężczyzna współpracujący z fałszywym policjantem-relacjonuje KMP w Siemianowicach Śląskich. 

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia danych personalnych mężczyzny lub miejsca jego przebywania proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich pod numerem telefonu 47 8531 255 bądz 201 lub z najbliższą jednostką Policji pod numerem 112. Skorzystać można również z formy mailowej adresując korespondencję na adres kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl. 

wyłudzenie pieniędzy od seniorki

powiązane artykuły:

57 730352
Lokalne 25 października 2022

Rybniccy kryminalni prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców oszustwa za pomocą BLIKa. Podejrzew

Pexels lukasz radziejewski 8366380
Wiadomości 15 września 2022

Na telefon komórkowy 80-latka zadzwoniła młoda kobieta podająca się za jego córkę, która pilnie potr

Woman g4b50a5c08 1920
Lokalne 8 listopada 2022

Kolejna ofiara oszustów działających metodą „na policjanta”. Tym razem 83-letnia mieszkanka Zabrza,

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3