Wyjątkowe krzesła stworzone przez bielskich licealistów. Dochód z ich sprzedaży zasili konto WOŚP

akcja Krzesła dla WOŚP

Redakcja

25 stycznia 2023

Już po raz siódmy w Galerii Sfera w Bielsku-Białej odbędzie się licytacja unikatowych, upcyklingowych krzeseł stworzonych przez licealistów. Dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacja krzeseł rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15.00.

Fundacja Ekologiczna ARKA oraz Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej już po raz siódmy zaprezentowały krzesła, które dzięki wyobraźni młodych artystów zyskały drugie życie. Efekty ich pracy można oglądać w Galerii Sfera od 23 stycznia. 

Pierwsza edycja akcji upcyklingowej Krzesła dla WOŚP odbyła się w 2017 roku. Podczas tegorocznej edycji uczniowie przygotowali łącznie aż 22 projekty krzeseł. Powstały one w ramach zajęć podstaw projektowania i były realizowane przez wiele godzin w trakcie lekcji, ale także poza nimi.

Jak co roku, Galeria przekazała używane krzesła, które dzięki umiejętnościom młodych artystów zostały poddane niezwykłej metamorfozie.

– Każda realizacja to autorski, oryginalny pomysł, który był rozwijany aż do momentu powstania najlepszej wersji - mówi wicedyrektor szkoły Agata Ruman. 
– Młodzi z Plastyka po raz kolejny udowodnili, że drzemią w nich niezmierzone pokłady kreatywności, a drugiej strony, że mają wielkie serca i chcą się angażować społecznie. Akcje z pewnością były ciekawym punktem na ścieżce ich artystycznego rozwoju, zwłaszcza że zakładały stylistyczną dowolność. Te krzesła są pełne dobra, talentu i zaangażowania. Bardzo dziękujemy! – mówi prezes Fundacji ARKA Wojciech Owczarz.

Licytacja upcyklingowych krzeseł rozpocznie się 28 stycznia o godz. 15.00 w Galerii Sfera. Do zdobycia są m.in. krzesła z motywami zwierzęcymi, geometrycznymi, kosmicznymi i industrialnymi, wykonane pod wpływem różnorodnych inspiracji. Wszystkie przygotowane są do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem.

powiązane artykuły:

ADAM MAŁYSZ AUKCJA WOŚP
Lokalne 25 stycznia 2023

29 stycznia w Wiśle odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wiadomo już, ż

aukcje wośp w sosnowcu
Lokalne 24 stycznia 2023

Sosnowiec ponownie staje się miejscem wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mapa bieg wosp1
Lokalne 25 stycznia 2023

29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP, w którym weźm

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3