Już w niedzielę VIII Bieg z sercem WOŚP w Parku Śląskim

Mapa bieg wosp1

Redakcja

25 stycznia, 2023

29 stycznia 2023 roku w Parku Śląskim odbędzie się VIII Bieg z sercem WOŚP, w którym weźmie udział aż 1000 biegaczy. Cały dochód z imprezy wesprze zbiórkę WOŚP.

Tegoroczny Bieg z sercem wystartuje spod Stadionu Śląskiego (brama nr 1) o godz. 11.00, a w sali sportowej obiektu znajdować się też będzie biuro zawodów.

Wsparcie różnego rodzaju inicjatyw charytatywnych jest niezwykle ważne, dlatego jako Stadion Śląski zaangażowaliśmy się w organizację Biegu z sercem WOŚP. Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy i wierzę, że zebrane podczas niego środki przyczynią się do pomocy pacjentom w naszym kraju – mówi prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera. 

Stadion wsparł 31. finał Orkiestry, przekazując na licytację podwójne zaproszenie na sierpniowy koncert Andrei Bocellego.

W organizację wydarzenia zaangażowane jest również Miasto Chorzów.

Od 30 lat, w ten niezwykły czas, łączymy się we wspólnym celu. W tym roku w Chorzowie ponownie czeka nas wiele ciekawych wydarzeń. Głównym z nich bez wątpienia będzie VIII Bieg z Sercem dla WOŚP, który odbędzie się w Parku Śląskim. Zainteresowanie, jakie wzbudza, jest większe niż można było przypuszczać – mówi wiceprezydent Marcin Michalik.

W ciągu kilku dni zapisów na liście znalazło się 750 biegaczy, a w sumie w tej wyjątkowej imprezie biegowej weźmie udział 1000 osób.

Trasa biegu będzie mierzyła 7 km, a limit czasu wynosi 2 godziny. Jak przekonuje Alicja Pochmara z chorzowskiego oddziału WOŚP, w tym szczególnym biegu nie liczy się rywalizacja, tylko szczytny cel i dobra zabawa. 

Każdy może przebiec dowolny dystans, przejść go spacerem lub z kijkami w dłoniach – zaznacza.

Biuro zawodów, zlokalizowane w sali sportowej Stadionu Śląskiego, będzie czynne w sobotę (28 stycznia) od godz. 11.00 do 18.00 oraz w niedzielę (29 stycznia) od godz. 7.00 do 10.30 (wejście przez bramę nr 8). Zarejestrowane osoby będą mogły dokonać opłaty startowej w wysokości 40 zł gotówką – do puszki wolontariusza. 


powiązane artykuły:

aukcje wośp w sosnowcu
Lokalne 24 stycznia, 2023

Sosnowiec ponownie staje się miejscem wojewódzkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Mmorawieckikatowicerondo
Lokalne 10 stycznia, 2023

W Katowicach będzie rondo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Taką nazwę otrzyma skrzyżowanie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.0µg/m3 PM2.5: 20.5µg/m3