Robert Biedroń chce zakazu spowiedzi dzieci. "Dlaczego ktoś cię do tego zmusza?"

Csm biedronn 599309411c 1

Redakcja

26 stycznia, 2023

Czy osoby nieletnie powinny spowiadać się duchowym ze swojego życia? Robert Biedroń uważa, że należy zakazać spowiedzi dzieci. 

Dzieci w tradycji katolickiej do pierwszej spowiedzi przystępują przed pierwszą komunią święta. Wymaga tego kościół, aby z "czystym sercem" przyjąć eucharystię.

W przeszłości już wielokrotnie podejmowana była w opinii publicznej dyskusja dot. spowiedzi dzieci. "Ogień" na nowo rozpalił Robert Biedroń, który umieścił krótki filmik w mediach społecznościowych. Na nagraniu krytykuje spowiedź dzieci i proponuje jej zakazania.

- Czy opowiadasz obcej osobie, np. sprzedawczyni w sklepie, o tym, że masz fantazje seksualne na temat kolegi lub koleżanki, albo kierowcy autobusu, też obcej osobie, o tym, że zapaliłeś szluga? Nie! Więc dlaczego podczas spowiedzi opowiadasz o tym obcemu księdzu? Dlaczego ktoś cię do tego zmusza? To absurd. Uważam, że spowiedź dzieci powinna być zakazana - mówi Biedroń.

W komentarzach pod filmikiem rozgorzała dyskusja. Powstały oczywiście dwa obozy zwolenników i przeciwników. Propozycję Biedronia skrytykowali niektórzy politycy, w tym przedstawiciele Konfederacji oraz Roman Giertych. Krytycznie o zakazie spowiedzi dzieci wypowiedział się dla Faktu też ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, znany z publiczną walką z pedofilią w kościele. - Jeżeli taka dyskusja w ogóle by się odbywała, to tylko w obrębie zainteresowanych, czyli Kościoła i wierzących - mówił dla Faktu duchowny. Stwierdził, że słowa Biedronia mają charakter wyborczy. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3