W Piekarach powstanie park międzyosiedlowy z pumptrackiem i miasteczkiem rowerowym

Pumptruck w Piekarach Śląskich

Redakcja

25 stycznia, 2023

W Piekarach Śląskich powstanie park międzyosiedlowy, gdzie usytuowane będą rowerowy pumptrack i miasteczko rowerowe. Inwestycja rozpocznie się w tym roku i zakończy się w 2024. 

Projekt zakłada zagospodarowanie terenu poprzez budowę pumptracka oraz miasteczka ruchu drogowego do nauki jazdy wraz z komunikacją wewnętrzną oraz budową elementów małej architektury.

Rowerowy plac zabaw typu pumptrack będzie torem wykonanym w technologii lanego betonu, metodą torkretowania. Pumptrack składać się będzie z muld, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych w takiej kolejności, aby umożliwić rozpędzenie i utrzymywanie prędkości bez pedałowania. 

Miasteczko ruchu drogowego, usytuowane będzie w północnej części parku. Projektowany obiekt zbudowany będzie z dróg o szerokości maksymalnie 2 m, przeszkód typowych dla sytuacji na drodze np. przejazd kolejowy. Dodatkowo na torze pojawią się znaki drogowe pionowe oraz poziome namalowane na jezdni.

 Przewiduje się lokalizację elementów małej architektury takich jak: ławki parkowe, kosze na śmieci, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Planuje się również nasadzenia drzew (jesion wyniosły, dąb szypułkowy oraz lipa drobnolistna).

Jak informuje Miasto, zagospodarowanie terenu w rejonie ul. Armii Krajowej w Piekarach Śląskich pochłonie w tym roku 2,5 mln zł z całkowitej sumy 5 mln. zł przeznaczonych na ten cel. Dofinansowanie w wysokości 4,5 mln zł udzielone zostało z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

powiązane artykuły:

nowy sprzęt w ZGK Piekary Śląskie
Lokalne 19 stycznia, 2023

Obecne nabytki Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich to śmieciarka MAN oraz ładowark

fot. pixabay.com
Lokalne 30 grudnia, 2022

Zapadły decyzje dotyczące realizacji zadań w ramach kolejnej edycji inicjatywy lokalnej w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 11.9µg/m3