Zakład Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich wzbogacił się o nowy sprzęt

nowy sprzęt w ZGK Piekary Śląskie

Redakcja

19 stycznia, 2023

Obecne nabytki Zakładu Gospodarki Komunalnej w Piekarach Śląskich to śmieciarka MAN oraz ładowarka teleskopowa JCB. "Dzięki nim praca będzie bardziej wydajna i sprawna. Stary wysłużony sprzęt był też bardziej awaryjny, a co za tym idzie droższy w utrzymaniu" - podał piekarski magistrat.

Do pomocy w oczyszczaniu miasta wyruszył pojazd marki MAN. Śmieciarka posiada silnik o mocy 320 KM i ładowność 10 ton. Oprócz standardowych funkcji posiada również wannę na odcieki, która umożliwia zbiórkę odpadów bio-kuchennych, bez jakiegokolwiek ryzyka zanieczyszczenia jezdni czy chodnika. Pojazd jest też wyposażony w dźwig hydrauliczny do podnoszenia pojemników półpodziemnych.

Drugie z zakupionych urządzeń to ładowarka teleskopowa JCB 531-70 z silnikiem o mocy 75 KM. Jest to model, który wyróżnia się kompaktową konstrukcją i dużą zwrotnością. Dzięki temu można go używać w ciasnych zaułkach, a także na śliskich powierzchniach, również z bardzo dużym obciążeniem. Maksymalny udźwig to aż kg 3100 kg, zasięg wynosi 4 metry, zaś wysokość odkładania 6,3 metra. W ZGK wykorzystywana jest między innymi do akcji zima, utylizacji dzikich wysypisk, przenoszenia gruzu i do bieżącego obsługiwania bazy.nowy sprzęt w ZGK Piekary Śląskie

powiązane artykuły:

fot. pixabay.com
Lokalne 30 grudnia, 2022

Zapadły decyzje dotyczące realizacji zadań w ramach kolejnej edycji inicjatywy lokalnej w

Basen jsk umowa5
Lokalne 15 listopada, 2022

W Piekarach Śląskich podpisano umowę na wykonanie dokumentacji projektowej kompleksu sportowego z za

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3