Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

6-letni chłopiec mianowany na stopień młodszego oficera policji. „Dzień dobry, dziękuję za awans!”

Wiadomości
fot. KPP w Cieszynie
Podczas oficjalnych obchodów Święta Policji w Starostwie Powiatowym w Cieszynie zostały wręczone awansy 102 policjantom. Wśród nich znalazł się 6-letni Szymon Stawiarski. Chłopiec otrzymał, na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, akt mianowania na wyższy stopień oraz dystynkcje, które wręczył mu Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominik Łączyk

To były wyjątkowe obchody Święta Policji, nie tylko dla mundurowych, ale przede wszystkim dla 6-letniego Szymona, który otrzymał przedterminowy awans na stopień komisarza. Awansowany chłopiec „pełnił” w tym roku przez jeden dzień obowiązki komendanta powiatowego, kiedy to odwiedził policjantów w siedzibie cieszyńskiej jednostki z okazji Dnia Dziecka. Choć na co dzień walczy z ciężką chorobą spowodowaną mutacją w genie BCAP31, należy dodać, że wspierany przez swoich rodziców, walczy też o swoje marzenia, a policjanci z Cieszyna starają się mu w tym pomóc. 

Chłopiec na zakończenie  ceremonii został zaproszony przez lektora do mianowania na wyższy stopień policyjny. Wspólnie ze swoją mamą wystąpili do przodu, na miejsce honorowe. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie insp. Jacka Stelmacha Szymek został mianowany osobiście przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Dominika Łączyka na stopień komisarza policji. Specjalnie przygotowane dla niego dystynkcje oraz honorowy akt mianowania wręczył insp. Dominik Łączyk, a insp. Jacek Stelmach złożył gratulacje awansowanemu. Komisarz Szymon Stawiarski podziękował zebranym za pośrednictwem komunikatora, którym się posługuje w kontakcie z innymi- wszyscy mogli usłyszeć – „Dzień dobry, dziękuję za awans! ”, co zostało nagrodzone przez uczestników oklaskami.