W Miechowicach powstanie strefa aktywności fizycznej Extreme Park Grizzly

UM Bytom

Redakcja

23 listopada, 2022

Bytom podpisał umowy na realizację projektu  czyli stworzenie obszarowego kompleksu rekreacyjno-sportowego na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Matki Ewy. Inwestycja powstanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Miechowicach.

Projekt Extreme Park Grizzly został podzielony na części. Wykonawca najpierw sporządzi dokumentację projektową, a następnie rozpocznie prace budowlane, w ramach których powstaną 3 strefy. W pierwszej strefie - przedszkolnej i wczesnoszkolnej dla dzieci w wieku 6+ powstanie zestaw treningowo-zabawowy składający się z: równoważni; ściany wspinaczkowej z opon, bujaka, huśtawki, płotków do przeskoku, liny, sieci pajęczej, niskiego domku z lin, drabinek poziomych, mostku „tybetańskiego”, zjeżdżalni oraz piaskownicy.

Z kolei w drugiej strefie ustawiona zostanie klatka OCR wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Klatka OCR, czyli urządzenie o specjalnej konstrukcji w formie „klatki”, pozwala na wykonanie treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała dla osób w każdym wieku, tym samym każdy, kto skorzysta z tej atrakcji sportowej będzie mógł sprawdzić nie tylko swoje umiejętności, ale również wytrzymałość.

W ostatniej, trzeciej strefie w ramach Extreme Park Grizzly powstanie tzw. strefa spokojna zawierająca 3 stoły do gry w szachy z podłożem wykonanym z kostki betonowej 6 cm na podbudowie wraz z obrzeżami betonowymi, 3 stanowiska dla psów (wodopój i poręcz do przywiązania smyczy) oraz boisko do gry w bule o wymiarach 15 m na 4 m. Na zagospodarowanym terenie stref będą ustawione obiekty małej architektury: ławki z oparciem, ławki bez oparcia oraz kosze na śmieci.

 Na projekt Extreme Park Grizzly zagłosowało aż 1537 mieszkańców. Łączny koszt projektu wyniesie 375 tys. zł.

powiązane artykuły:

UM Bytom
Wiadomości 23 listopada, 2022

Budynek użyteczności publicznej przy ul. Parkowej 2 w Bytomiu, w której mieści się m.in. sala ses

IMG 9229 kopia
Lokalne 17 listopada, 2022

W Bytomiu trwa przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powst

Aa IMG 9337 kopia
Lokalne 15 listopada, 2022

Rozpoczęła się budowa i przebudowa przejść dla pieszych w Bytomiu. Łączny koszt modernizacji wyniesi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3