Uderzał znajomego tasakiem. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

47 803490

Redakcja

13 marca 2024

Aresztowano 48-letniego mężczyznę, który usiłował zabić swojego znajomego. Podejrzany w trakcie awantury zaatakował go tasakiem. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 10 marca około 10.30 w miejscowości Biała (gm. Kłobuck). Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację o tym, że ze szpitala w Częstochowie oddalił się pacjent, który posiadał obrażenia głowy zagrażające bezpośrednio jego życiu. Nie było wiadomo, gdzie ranny mężczyzna poszedł, gdzie mieszka i w jaki sposób odniósł te obrażenia.

Mundurowi bardzo szybko podjęli działania, w wyniku których odnaleźli poszkodowanego. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili mężczyźnie pomocy, a następnie przetransportowali go do szpitala -podała KPP w Kłobucku. 

Policjanci ustalili przebieg zdarzenia, z którego wynikało, że pomiędzy pokrzywdzonym, a 48-letnim napastnikiem, doszło do awantury. 

W pewnym momencie agresor, trzymanym w ręce tasakiem, zaczął uderzać mężczyznę, któremu po kilku ciosach udało się uciec. Poszkodowany 40-latek w wyniku uderzeń doznał obrażeń głowy, zagrażających bezpośrednio jego życiu. Agresor został zatrzymany - relacjonuj policja.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Aktualnie śledczy ustalają motywy jego działania oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

powiązane artykuły:

65 763388
Lokalne 15 czerwca 2023

W minioną niedzielę około godziny 21:40 na ulicy Paderewskiego w Zawierciu doszło do zdar

42 719045
Lokalne 4 sierpnia 2022

Mężczyzna wsiadł do taksówki w centrum Częstochowy zamawiając kurs na jedno z osiedli. Zanim jednak

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3