Usiłował zabić swoją partnerkę. Zadał jej kilka ciosów nożem!

65 763388

Redakcja

15 czerwca 2023

W minioną niedzielę około godziny 21:40 na ulicy Paderewskiego w Zawierciu doszło do zdarzenia drogowego. W pobliżu stawu samochód osobowy wpadł do rowu. Na miejscu pojawili się policjanci z zawierciańskiej drogówki. Okazało się, że sprawa jest bardzo poważna i czynności muszą podjąć także policjanci z Wydziału Kryminalnego...

Jak ustalili mundurowi, osobowym volkswagenem kierował mężczyzna. Samochodem podróżowała również 25-latka wraz ze swoimi dwoma synami. 

Pomiędzy partnerami doszło do kłótni i szarpaniny. Obywatel Bułgarii groził kobiecie, że ją zabije. Mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął zadawać jej ciosy. Pasażerka, chcąc się uchronić i uciec z pojazdu, chwyciła za kierownicę, wskutek czego samochód wylądował w rowie. 37-latek siłą wyciągnął kobietę z auta, a następnie zadał jej kolejne ciosy - relacjonuje policja. 

Wystraszonej 25-latce udało się wyswobodzić, a następnie dobiec do najbliższego punktu, w którym obsługa zadzwoniła po pomoc. Obywatelka Bułgarii wraz z 7-letnim i 2-miesięcznym synem została zabrana do szpitala. Jak się okazało, dzieci nie odniosły żadnych obrażeń.

Sprawca zbiegł z miejsca. Policjanci ruchu drogowego prowadzili na miejscu czynności związane ze zdarzeniem drogowym. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania napastnika. Dzięki skrupulatnej pracy operacyjnej policjantów już w poniedziałek, na terenie sąsiadującego powiatu, napastnik został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty - podała KPP w Zawierciu. 

Wczoraj zawierciański sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Najbliższe 3 miesiące spędzi w izolacji. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Policja 655765
Lokalne 20 marca 2023

Sąd tymczasowo aresztował 62-letniego mieszkańca Częstochowy, który usiłował zabić swoją

57 732113
4 listopada 2022

35-latek z Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją 26-letnią partnerkę, atakując ją nożem. Kobieta

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3