Rybnik: usiłował zabić swoją partnerkę. Rzucił się na nią z nożem

57 732113

Redakcja

4 listopada, 2022

35-latek z Rybnika w mieszkaniu usiłował zabić swoją 26-letnią partnerkę, atakując ją nożem. Kobieta w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. Mężczyzna został aresztowany, grozi mu dożywocie.

W ubiegłą niedzielę, 30 października około 22.30 w bloku w centrum Rybnika wydarzyła się tragedia. 35-latek zaatakował swoją 26-letnią partnerkę nożem, usiłując ją zabić. Na miejscu szybko pojawili się mundurowi oraz pogotowie ratunkowe, które zabrało kobietę w ciężkim stanie do szpitala. Jednak jej partner zdążył uciec z mieszkania. 

Policja poinformowała dzień później o poszukiwaniach Dawida G. Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Policjanci namierzyli agresora na terenie powiatu wodzisławskiego, któremu w ukryciu się pomagał 34-letni kolega. Obaj zostali aresztowani. Kolega stanie przed sądem za pomoc w ukrywaniu się przed organami ściągania, natomiast 35-latkowi za usiłowanie zabójstwa swojej partnerki grozi dożywotni pobyt w więzieniu. Śledczy teraz ustalają motywy jego działania i przebieg zdarzenia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 47.0µg/m3 PM2.5: 37.8µg/m3