Pobili swojego kolegę podczas wspólnej imprezy. Teraz staną przed sądem

Pexels kindel media 7785099

Redakcja

4 listopada, 2022

37-latek umówił się z kolegami na spotkanie. Wspólnie pili alkohol, kiedy w trakcie kłótni dwóch z mężczyzn nagle go zaatakowało. Mężczyzna był kopany i uderzany w głowę. NIeprzytomnego 37-latka zauważył nad ranem przechodzień, który wezwał pogotowie. Dwójka agresorów została aresztowana. Grozi im 8 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Szczyrku wytropili i zatrzymali dwóch mężczyzna podejrzanych o pobicie kolegi, do którego doszło w czwartek, 18 sierpnia w Buczkowicach. 37-latek umówił się tego dnia ze swoimi kolegami na boisku. Z pewnością nie podejrzewał, że mała sprzeczka między nimi zakończy się dla niego tak boleśnie. 

Nietrzeźwi mężczyźni w rynku kłótni zaatakowało 37-latka, zadając mu wiele kopnięć i uderzeń w głowę. Nieprzytomnego 37-latka nad ranem zauważył przechodzień, który wezwał pogotowie. Pokrzywdzony został przetransportowany karetką do szpitala i z uwagi na jego stan zdrowia został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Sprawcami pobicie okazali się 27-latek i 32-latek z gminy Buczkowice. Pierwszy z nich nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, a obaj na wniosek śledczych zostali tymczasowo aresztowani. Usłyszeli zarzuty pobicia z narażeniem na spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do 8 lat więzienia. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3