Bajeczne place zabaw dla małych bytomian już gotowe

Plac zabaw bytom

Redakcja

13 marca 2024

Bajeczne place zabaw dla małych bytomian – to nazwa kolejnego projektu zrealizowanego w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki któremu zmodernizowanych i rozbudowanych zostało pięć placów zabaw przy bytomskich przedszkolach.

Na projekt zagłosowało 1030 osób, a łączny koszt inwestycji wyniósł 498 tys. zł. W ramach inwestycji istniejące już place zabaw przy Przedszkolach Miejskich nr 5, 21, 29, 31 i 54 zostały wyremontowane oraz wzbogaciły się o nowe urządzenia.

Jako ostatnie zostały oddane do użytku place zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 5 oraz Przedszkolu Miejskim nr 29. 

W tym pierwszym wymienione zostały na nowe wszystkie urządzenia – huśtawki, zjeżdżalnia, piaskownica, ogrodzenie oraz ławki. Modernizację przeszło też podłoże, które wyłożone zostało bezpiecznymi dla małych użytkowników matami przerostowymi. Podobny zakres prac dotyczył także placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim nr 29 przy ul. Czarnieckiego 2.

Na placu zabaw przy Przedszkolu nr 21 Niezapominajka przy ul. Olimpijskiej, wykonawca zamontował m.in. huśtawkę podwójną, bocianie gniazdo, karuzelę, zabawki na sprężynie oraz nową piaskownicę, ławki i kosze na śmieci.

Przedszkole Miejskie nr 31 ma na placu zabaw nowe urządzenia, m.in. tunel przedszkolaka, labirynt, zabawki na sprężynie oraz urządzenie do gry w „kółko i krzyżyk” z tablicą do rysowania. 

Z kolei przy Przedszkolu Miejskim nr 54 dzieci mogą bawić się m.in. na zjeżdżalni, grać w minikoszykówkę oraz rysować na specjalnej tablicy. Tutaj również dzieciaki mogą już korzystać z nowej piaskownicy.

powiązane artykuły:

Bytomskie mieszkania
Lokalne 12 marca 2024

Bytomskie Mieszkania starają się o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości pona

Bytomski program in vitro
Lokalne 5 marca 2024

Poznaliśmy wyniki konkursu ofert na realizację programu polityki zdrowot

Polonia bytom
Lokalne 29 lutego 2024

Kolejny ważny moment w historii bytomskiego klubu. Podczas poniedziałkowej sesji, radni p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.7µg/m3 PM2.5: 12.6µg/m3