Tramwaje Śląskie zmodernizują dodatkowy odcinek torowiska tramwajowego w Bytomiu

fot. UM Bytom

Redakcja

30 listopada, 2022

W Bytomiu trwa przebudową torowiska tramwajowego w ul. Sądowej, na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powstańców Warszawskich, gdzie powstały dwa rozjazdy, a także na odcinku od Śródmieścia do zajezdni w Stroszku. Tramwaje Śląskie zdecydowały się na rozszerzenie zakresu inwestycji o dodatkowy 140-metrowy odcinek torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich.

Modernizacja torowiska tramwajowego o długości 140 metrów wzdłuż ul. Powstańców Warszawskich w Bytomiu obejmie odcinek od łuku na skrzyżowaniu ul. Powstańców Warszawskich z ul. Moniuszki do połączenia z rozjazdem na skrzyżowaniu ul. Sądowej z ul. Powstańców Warszawskich. 

Nie ujęty w zakresie unijnego projektu inwestycyjnego fragment torowiska tramwajowego zostanie zmodernizowany w ramach środków własnych spółki Tramwaje Śląskie SA.

Modernizacja będzie obejmować m.in.: wymianę całości podbudowy torowiska, wykonanie rusztu torowego na podkładach strunobetonowych (a na przejazdach z zastosowaniem płyt betonowych) z bezstykowym połączeniem szyn i sprężystym przytwierdzeniem ich do podkładów, a także podbicie torowiska oraz szlifowanie korekcyjne szyn.

Zgodnie z umową, wykonawca robót modernizacyjnych zakończony je jeszcze w 2022 roku, a koszt modernizacji tego 140-metrowego odcinka wyniesie 764 000 zł netto.

powiązane artykuły:

IMG 9229 kopia
Lokalne 17 listopada, 2022

W Bytomiu trwa przebudowa torowiska tramwajowego w ul. Sądowej i na skrzyżowaniu ul. Sądowej i Powst

D4 N 1088 kopia 1
Lokalne 29 września, 2022

1 października rozpocznie kolejny etap robót związanych z przebudową torowiska w Bytomiu. Dla kierow

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3