Ksiądz z Przegędzy daje instrukcje w sprawie kolędy: czarna herbata, zimna płyta. "Z chęcią zjem" [WIDEO]

Sausage platter g0c173bd2b 1920
Kastelik

Szymon Kastelik

30 listopada, 2022

W sieci hitem stał się krótki filmik, który ukazuje fragment mszy świętej. Ksiądz instruuje parafian w sprawie nadchodzącej kolędy. Ale nie mówi o tym, w jaki sposób przygotować się duchowo do odwiedzin duszpasterskich! Mówi o... podwózce i jedzeniu.

- Proszę, o ile jest to możliwe, aby przyjechać po mnie i ministrantów autem 10 minut przed kolędą, a potem nad odwieźć. Gdyby  jakiś problem lub gdzieś blisko, to wtedy nie trzeba przyjeżdżać - instruuje ksiądz swoich parafian. Jak jeszcze taka uwaga jest symboliczna i ważna, to dalsza wypowiedź duchowego może wywołać uśmiech na twarzy. Ksiądz przygotował krótki poradnik dot. przygotowania parafian do kolędy. Jednak nie chodzi mu o utwory, tematy rozmów czy też kupno kredy do napisania C+M+B na drzwiach. Duchowny mówi o tym... co zje, kiedy i że jest na diecie. 

- Jeśli chodzi o posiłku, to z chęcią zjem. Ale nie w każdym domu. Ale tam mniej więcej w połowie i na końcu z chęcią coś zjem. Ale jestem na diecie i niewiele mogę. Więc trzeba uważać na to - stwierdził i dodał - Jeżeli chodzi o picie, to piję tylko ,zwykłą czarną herbatę, bez żadnych dodatków. Taką słabsza.

Ksiądz miał też swoje uwagi dotyczące kolacji i pieczywa - Jeśli chodzi o kolację ,to najlepiej jest zimna płyta. Wtedy zjem, co mogę. Pieczywo białe bez dodatku. Jeżeli chodzi o ciastka, to babka lub drożdżowe. Lekkostrawne - mówił.

Jak poinformował portal Rybnik.com.pl, nagranie pochodzi z... parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Przegędzy (powiat rybnickim).  Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda rozpoczęła się w Przegędzy w poniedziałek, 28 listopada. Ciekawe, czy parafianie zapoznali się z instrukcją swojego księdza? 

Koleda

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3