Spowodował kolizję i miał przy sobie ponad kilogram amfetaminy. Wpadł, bo jechał pod prąd

53 783276

Redakcja

30 października, 2023

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego piekarskiej komendy zatrzymali po pościgu 40-letniego mieszkańca miasta. Mundurowi ujawnili przy nim kilogram amfetaminy oraz blisko 100 gramów marihuany. To nie jedyne przewinienia mężczyzny, który usłyszał już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

W czwartek (26.10.) piekarscy mundurowi podczas patrolu ulicy Armii Krajowej zauważyli, jak kierujący osobowym fordem porusza się ulicą Waculika „pod prąd”. 

-Mundurowi chcąc zatrzymać kierującego, użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednak mężczyzna siedzący za kierownicą samochodu nie zamierzał się zatrzymać i podjął próbę ucieczki. Na skrzyżowaniu ulic Waculika i Bazarowej kierujący wybieg z pojazdu i zaczął uciekać pieszo - relacjonuje piekarska policja. 

Mundurowi szybko zatrzymali uciekiniera i poznali powód jego zachowania. 

-Mężczyzna posiadał reklamówkę, w której znajdował się kilogram amfetaminy oraz blisko 100 gramów marihuany - podała KMP w Piekarach Śląskich.

To nie jedyne przewinienie 40-latka. Jak się okazało, mieszkaniec Piekar Śląskich, nie posiadając uprawnień do kierowania samochodem i polisy OC chwilę wcześniej spowodował kolizję na pobliskiej stacji benzynowej, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

To nie pierwszy raz, kiedy mężczyzna ten został zatrzymany z narkotykami. W ubiegłym miesiącu patrolowcy ujawnili przy nim ponad 400 działek dilerskich narkotyków

powiązane artykuły:

41 764113
Lokalne 21 czerwca, 2023

W ręce policjantów z cieszyńskiej drogówki wpadł kierowca, który prowadził pod wpływem na

35 780588
Lokalne 13 października, 2023

Policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców z KWP w Katowicach, pod nadzorem Proku

56 778887
Lokalne 1 października, 2023

Małżeństwo handlowało w mieszkaniu podróbkami i narkotykami. Teraz grozi im odsiadka w więzieniu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3