Małżeństwo z Rudy Śląskiej handlowało narkotykami i podróbkami

56 778887

Redakcja

1 października, 2023

Małżeństwo handlowało w mieszkaniu podróbkami i narkotykami. Teraz grozi im odsiadka w więzieniu. 

Do akcji policji doszło w jednym z mieszkań na terenie rudzkiej dzielnicy Bukowina. Funkcjonariusze otrzymali informację, że oferowane są tam do sprzedaży towary z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek oraz nielegalne używki.

- Policjanci w trakcie przeszukania mieszkania znaleźli podróbki oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi różnych znanych firm odzieżowych i perfumeryjnych. Kryminalnym nie umknęły również narkotyki przygotowane już w porcjach do sprzedaży, a także te przed podziałem. Przejęto blisko 1500 działek amfetaminy i mdma oraz jej pochodnych, a także blisko 100 sztuk podróbek luksusowych towarów oraz odzieży sportowej, które wykonaniem znacznie odbiegały od oryginałów - relacjonuje rudzka policja.

Nielegalnym handlem zajmowało się małżeństwo. Zatrzymano 57-latkę i jej 49-letniego partnera. Kobiecie grozi kara grzywny i 2-letnia odsiadka. Natomiast 49-letniemu mężczyźnie za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia. Sprawa jest traktowana przez policjantów jako rozwojowa i nie wykluczone, że rudzianin wkrótce usłyszy kolejne zarzuty.Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 31.2µg/m3