Poszukiwany wpadł podczas kontroli drogowej. Był pod wpływem narkotyków

41 764113

Redakcja

21 czerwca, 2023

W ręce policjantów z cieszyńskiej drogówki wpadł kierowca, który prowadził pod wpływem narkotyków. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany i posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

W ubiegły poniedziałek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego cieszyńskiej komendy, patrolowali drogę krajową DK81, czyli popularną „wiślankę”. W pewnym momencie zauważyli samochód, którego stan techniczny budził zastrzeżenia, w związku z czym postanowili go zatrzymać. Podczas kontroli mundurowi zwrócili uwagę na dziwne zachowanie kierowcy, które mogło wskazywać, że mężczyzna znajduje się pod działaniem środków odurzających.

-Wstępny test potwierdził, że 37-latek kierował pojazdem pod wpływem narkotyków. Mężczyzna dodatkowo posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie - relacjonuje policja. 

Stróże prawa ustalili również, że kierujący jest poszukiwany w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego. 

-Mężczyzna został zatrzymany i trafił w pierwszej kolejności do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd - podała KPP w Cieszynie. 

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za popełnione w ruchu drogowym wykroczenia, mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

powiązane artykuły:

kierowca wjechał w budynek poczty
Lokalne 19 czerwca, 2023

Wczoraj wieczorem na ulicy Żwirki i Wigury w Mikołowie doszło do kolizji. Kierujący fiate

48 762840
Lokalne 13 czerwca, 2023

Policjanci z Lublińca zatrzymali mężczyznę, który z prywatnego lasu kradł drewno. 42-late

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 17 maja, 2023

Mikołowska policja zatrzymała 46-letniego mieszkańca Mikołowa. Przekroczył dozwoloną prędkość na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3