Pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem przewoził kradzione drewno

48 762840

Redakcja

13 czerwca, 2023

Policjanci z Lublińca zatrzymali mężczyznę, który z prywatnego lasu kradł drewno. 42-latek kierował pojazdem pomimo sądowego zakazu i był pod wpływem alkoholu. Usłyszał już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej lublinieckiej komendy, w Strzebiniu na ul. Słonecznej zwrócili uwagę na samochód osobowy Ford Transit. Kierowca nie zareagował na polecenie policjantów, którzy chcieli go skontrolować i kontynuował dalszą jazdę. 

Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych ruszając w pościg za kierowcą Forda, mężczyznę udało się zatrzymać w bezpiecznym miejscu. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący pojazdem mieszkaniec naszego powiatu jest nietrzeźwy, posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a w samochodzie przewozi kradzione drewno. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie mężczyzny. Wartość kradzionego drewna oszacowano na 3000 zł - relacjonuje policja. 

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wobec 42-latka zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież drewna oraz pozostałe przestępstwa mieszkańcowi powiatu lublinieckiego grozi 5 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

powiązane artykuły:

Wood g11624d6eb 1920
Wiadomości 14 grudnia, 2022

Policjanci z Kalet i strażnicy leśni zatrzymali 38-letniego mieszkańca Koszęcina. Mężczyzna kradł

63 753027
Lokalne 14 kwietnia, 2023

Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego zauważył pocięte i poukładane drzewo w lesie, wiec uznał, że

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3