Sierpień w Filharmonii Śląskiej. Sprawdź repertuar

26 08

Redakcja

4 sierpnia, 2022

Filharmonia Śląska w sierpniu zaprasza na dwa koncerty pełne wielkich emocji.

Pierwszy z nich, 19.08 o godzinie 19.00, będzie kolejną odsłoną łączącego technologie z muzyką cyklu PGE – HoloGramy. Jako jedyna instytucja w Europie, posiadająca salę koncertową wyposażoną w ekran mgłowy, służący do projekcji hologramów, Filharmonia Śląska z powodzeniem już od roku łączy grającą na żywo orkiestrę z solistami i dyrygentami pojawiającymi się na estradzie w widowiskowej, futurystycznej formie.

Tym razem w holograficznej postaci zobaczymy wybitnego skrzypka Piotra Pławnera, który będzie obecny na koncercie także we własnej osobie. Wraz ze Śląską Orkiestrą Kameralną wykona utwory Henryka Wieniawskiego w zupełnie nowej, jazzowej odsłonie. Wraz ze skrzypkiem i kameralistami wystąpi trio jazzowe, składające się ze znakomitych artystów: Pawła Tomaszewskiego (fortepian), Michałem Kapczukiem (kontrabas / gitara basowa) i Michałem Dziewińskim (perkusja).

Tydzień później, 28.08 o godzinie 19.00, usłyszymy z kolei Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod batutą Yaroslava Shemeta. Będzie to okazja do przeniesienia się do słonecznej Hiszpanii, ale także do przyjrzenia się nieziemskim scenom tańca śmierci, czy sabatu czarownic w Noc Walpurgii. Ten wieczór z pewnością wzbudzi w słuchaczach niemałe emocje, a to wszystko za sprawą utworów Maurice’a Ravela, Manuela de Falli, Camille’a Saint-Saënsa, Charlesa Gounoda i Georgesa Bizeta.

Szczegółowy repertuar oraz link do zakupu biletów znajduje się na stronie filharmonia-slaska.eu

19.09  https://filharmonia-slaska.eu/production/wieniawski-na-jazzowo/

26.08  https://filharmonia-slaska.eu/production/ravel-saint-saens-de-falla-shemet-orkiestra-symfoniczna/

19 08

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3