26-latka ofiarą przemocy domowej. Policjanci wydali zakaz zbliżania

Pexels karolina grabowska 4379912

Redakcja

4 sierpnia 2022

Przemoc domowa jest niestety, mimo wielu działań i kampanii, nadal tematem tabu. Zapisy ustawy antyprzemocowej dają policjantom narzędzia do reagowania w takich przypadkach. 26-latka z Mikołowa trafiła do szpitala z licznymi zadrapaniami oraz stłuczeniami. Jej mąż otrzymał nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do żony.

Policjanci w środowy wieczór zostali skierowani do jednego z mieszkań w centrum Mikołowa. Jak informują mundurowi, w mieszkaniu trwała małżeńska awantura.  26-latka z licznymi zadrapaniami oraz stłuczeniami trafiła do miejscowego szpitala. Na podstawie zebranego w sprawie materiału mundurowi mogli skorzystać z uprawnień, jakie daje im ustawa antyprzemocowa i wydali wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu. Była to już kolejna awantura w tej rodzinie. Policjanci wydali także zakaz zbliżania się do bezpośredniego otoczenia wobec 33-latka, który stosował przemoc wobec żony. 

Zgodnie z przepisami, które weszły w życie 30 listopada 2020 roku, policjanci mają możliwość wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Te nakazy lub zakazy mogą być wydane łącznie i obowiązują od momentu ich wydania.

 

powiązane artykuły:

Pexels karolina grabowska 4379912
Wiadomości 8 sierpnia 2022

42-latek znęcał się nad swoją żoną i groził pozbawieniem życia ich synowi. Mężczyzna został zatrzyma

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.7µg/m3 PM2.5: 19.7µg/m3