Siemianowice Śląskie wprowadzają obowiązkowe oszczędności energii elektrycznej

UM Siemianowice Śląskie

Redakcja

23 listopada, 2022

Od kilku dni w Siemianowicach Śląskich wdrażany jest obowiązkowy plan oszczędności energii elektrycznej nałożony ustawą na każdą gminę w Polsce. Nowy akt prawny wymusza na samorządach obowiązek zredukowania zużycia energii elektrycznej.

W Siemianowicach Śląskich wprowadzane zostały już ograniczenia w budynkach Urzędu Miejskiego zarówno w kwestii oświetlenia jak i korzystania z urządzeń elektrycznych. Ponadto polecono wszystkim kierownikom jednostek gminnych opracowanie programów oszczędnościowych mających skutkować osiągnięciem celu oszczędnościowego określonego w ustawie.

Dodatkowo wprowadzono skrócony czas działania oświetlenia ulicznego na terenie całego miasta o 1 godzinę co skutkuje wcześniejszym wyłączeniem o 30 minut lamp w godzinach porannych i późniejszym włączeniem – również o 30 minut – oświetlenia w godzinach popołudniowych.

Jak informuje Miasto, ze względu na specyfikę instalacji zasilającej przydrożne lampy, nie ma możliwości wyłączania pojedynczych lub wybranych rzędów źródeł światła. 

Skwery uliczne i parki – tam gdzie jest to technicznie możliwe – będą oświetlone z wykorzystaniem 2/3 oświetlenia. 

W związku z powyższą sytuacją, zachęcamy każdego z mieszkańców przemieszczających się pieszo zarówno w godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczornych do zakładania dodatkowych opasek odblaskowych zwiększających bezpieczeństwo pieszego poprzez poprawę widoczności wśród kierowców-apeluje Miasto.

powiązane artykuły:

Katowice wlaczaja tryb oszczedzania Fot M Zawadzki
Lokalne 4 listopada, 2022

Kryzys energetyczny dotyczy całej Polski, a Katowice podobnie jak inne miasta w Polsce, muszą włączy

Old bialska 11 oswietlenie
Lokalne 18 listopada, 2022

Częstochowa nie doczekała się ofert w drugim już przetargu na dostawę energii elektrycznej dla blisk

Lod 1
Lokalne 3 października, 2022

Rosnące ceny ogrzewania i energii elektrycznej powodują, że większość samorządów szuka oszczędności.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3