Samorządy szukają oszczędności. Pszczyna rezygnuje z lodowiska plenerowego

Lod 1

Redakcja

3 października, 2022

Rosnące ceny ogrzewania i energii elektrycznej powodują, że większość samorządów szuka oszczędności. W najbliższym sezonie zimowym w Pszczynie nie będzie plenerowego lodowiska. Decyzja wynika też z obawy przed zwiększoną liczbą dni smogowych.

Decyzja o rezygnacji z lodowiska plenerowego w Pszcznie, podyktowana jest między innymi koniecznością szukania oszczędności w związku drastycznymi podwyżkami cen energii elektrycznej.

Wiem, że wielu osobom będzie trudno pogodzić się z tą decyzją, ale również dla mnie nie była ona łatwa. Niestety sytuacja na rynku energii jest niestabilna. Te okoliczności wymagają, by zmniejszyć zużycie prądu i szukać oszczędności - wyjaśnia burmistrz Dariusz Skrobol.

Jak dodaje burmistrz, to jedna z przyczyn decyzji.

Druga przyczyna to troska o zdrowie mieszkańców, zwłaszcza dzieci i młodzieży, która najczęściej korzystała ze ślizgawki. W związku z brakiem surowców przed sezonem grzewczym mamy prawo mieć obawy, że po wielu latach, gdy krok po kroku jakość powietrza w naszej gminie się poprawiała, kolejne miesiące przyniosą więcej dni smogowych - tłumaczy.

Decyzja będzie obowiązywać w sezonie 2022/2023. Jak zapewnia Miasto, jeżeli sytuacja się ustabilizuje, w kolejnych latach lodowisko plenerowe powróci do Pszczyny.

 

Źródło: UM Pszczyna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3