Pożar w Częstochowie. Policjanci uratowali mężczyznę z płonącego budynku

Pozar w czestochowie

Redakcja

21 marca 2024

Młodzi policjanci z Częstochowy, ryzykując własnym zdrowiem i życiem, weszli do zadymionego budynku, by ratować ludzkie życie. Ze środka wyprowadzili przebywającego tam mężczyznę.

W jednym z budynków przy ulicy Wolnej w Częstochowie doszło do pożaru. Starszy sierżant Szymon Szkop i starszy posterunkowy Igor Marciniszyn w środku nocy dojeżdżając w to miejsce, już z daleka zauważyli kłęby dymu wydostające się z budynku. Okazało się, że przyjechali na miejsce jako pierwsi.

Sytuacja była bardzo poważna, bowiem drzwi wejściowe były zamknięte, a z wnętrza budynku nie było słychać żadnych odgłosów. Bez wahania przystąpili do działania. W obawie przed tym, że w środku mogą znajdować się ludzie, postanowili dokładnie to sprawdzić. 

Dopiero po głośnym wołaniu i pukaniu do drzwi i okien, usłyszeli głos wołający o pomoc. Nie mając żadnych fizycznych zabezpieczeń ani specjalistycznego sprzętu, nie bacząc na ryzyko własne, wyważyli drzwi wejściowe i weszli do zadymionego i płonącego wnętrza. W środku był mężczyzna, którego mundurowi wyprowadzili na zewnątrz - relacjonuje policja. 

Na szczęście ani policjanci, ani gospodarz nie wymagali hospitalizacji. Jak się okazało, przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej.

powiązane artykuły:

Pozar w zarzeczu
Lokalne 29 grudnia 2023

Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach (pow. żywiecki) jako pierwsi znaleźli się na miej

Police 112
Lokalne 17 marca 2024

Kobieta skoczyła z okna. Strażacy nie zdążyli rozłożyć skokochronu, ale złapali ją policjanci.

Police 112
Lokalne 3 listopada 2023

Rodzice 7-latka mogą mówić o olbrzymim szczęściu. Przypadek zdecydował, że dzielnicowi z Częstoch

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.8µg/m3 PM2.5: 6.9µg/m3