Policjanci uratowali życie dziecku. Szczęśliwy zbieg okoliczności

Police 112

Redakcja

3 listopada, 2023

Rodzice 7-latka mogą mówić o olbrzymim szczęściu. Przypadek zdecydował, że dzielnicowi z Częstochowy znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Uratowali dziecko, które zadławiło się monetą. 

Zdarzenie miało miejsce we Wszystkich Świętych po godzinie 18:00. Dwójka dzielnicowych podczas obchodu swojego rejonu weszła do sklepu. Za ladą spotkali przerażoną kobietę, która rozmawiała przez telefon.

- Kiedy zobaczyła policjantów wykrzyczała jedynie słowa: ”moje dziecko się dusi…” Kobieta przekazała, że dziecko jest w mieszkaniu ze swoim tatą. Mundurowi od razu ruszyli pod wskazany przez nią adres domowy. Z relacji kobiety wynikało, że jej 7-letni synek zadławił się monetą i ma ogromne trudności z oddychaniem - relacjonuje częstochowska komenda.

Na miejscu okazało się, że domofon nie działa, a drzwi do klatki są zamknięte. Ale po chwili na zewnątrz wybiegł tata chłopca i wołał o pomoc. To umożliwiło policjantom wejście do środka. 

Chłopiec był już siny i miał trudności z oddychaniem. Policjanci błyskawicznie przystąpili do działania i udrożnili mu drogi oddechowe. Na miejsce wezwano też pogotowie, którego załoga nie stwierdziła już zagrożenia dla dziecka. Jednak na prośbę rodziców, chłopiec został zabrany do szpitala na obserwację. 


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 45.7µg/m3 PM2.5: 38.2µg/m3