Nowy starosta żywiecki. Został nim Adrian Midor

Dsc 6984 copy 1

Redakcja

3 listopada, 2023

Rada Powiatu w Żywcu wybrała nowego starostę żywieckiego. Poprzedni, Andrzej Kalata został wybrany do Senatu jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Dotychczasowy starosta Andrzej Kalata musiał zrezygnować ze swojej funkcji i mandatu radnego powiatu. Został wybrany 15 października do Senatu z okręgu obejmującego powiaty żywiecki i cieszyński. W wyborach zdobył 73276 głosów i o niecałe 10 tysięcy głosów pokonał kandydata Nowej Lewicy i paktu senackiego, Konrada Gołotę.

Tym samym rada powiatu żywieckiego musiała wybrać nowego starostę. Doszło do tego na ostatniej sesji rady, 30 października. W głosowaniu tajnym Rada Powiatu wybrana na tę funkcję większością głosów obecnego Członka Zarządu Powiatu – Pana Adriana Midora.

Na Wicestarostę wybrano ponownie Pana Stanisława Kucharczyka, a do Zarządu Powiatu weszli: Aleksandra Legierska, Jan Witkowski i Zbigniew Gąsiorek.

Natomiast Jacek Kotrys złożył ślubowanie i przejął mandat radnego po poprzednim staroście. 

Adrian Midor, który został nowym starostą żywiecki, podobnie jak poprzedni, jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości. Ma 37 lat i od 2014 roku jest radnym powiatu z PiS-u. Prowadził klub Gazety Polskiej w Żywcu, a na co dzień uczy w szkole średniej. 

fot. starostwo żywieckie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.4µg/m3 PM2.5: 26.3µg/m3