W Bytomiu będą się wspinać. Przed nami Puchar Polski w Boulderingu

Skarpa bytom

Redakcja

21 marca 2024

Już w najbliższą sobotę, 23 marca w Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM po raz drugi w historii odbędą się zawody Pucharu Polski, których organizatorem jest Polski Związek Alpinizmu. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w boulderingu. Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Bouldering to forma wspinaczki polegająca na zdobywaniu szczytu głazów bez użycia liny asekuracyjnej, która jest niezbędna w przypadku wspinaczki na czas lub na prowadzenie. Głazy naturalne lub sztuczne osiągają zazwyczaj do czterech metrów wysokości. Zróżnicowane chwyty i ustawienia ściany stanowią doskonałe miejsce do treningu techniki wspinaczkowej. Dyscyplina zyskuje na popularności, a już za kilka dni w SKARPIE BYTOM zmierzą się w niej młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy oraz młodzieżowcy.

Puchar Polski po raz drugi w Bytomiu

Cieszymy się, że już po raz drugi możemy organizować w naszym obiekcie tak prestiżowe wydarzenie. W 2022 roku organizowaliśmy Puchar Polski we wspinaczce na czas, teraz pora na bouldering. Na listach startowych jest blisko 200 osób, w tym zawodnicy Kadry Narodowej – mówi Dobromir Bujak, prezes Klubu Sportowego SKARPA BYTOM i dodaje, że możliwość startu w zawodach otrzymali też wspinacze z Ukrainy. 
– Cieszę się, że po raz kolejny najlepsi wspinacze w kraju odwiedzą największe centrum wspinaczkowe w Polsce. Obiekt usytuowany na terenie byłej KWK Rozbark w Bytomiu to doskonały przykład udanej rewitalizacji i wpisania naszego przemysłowego dziedzictwa w realia wolnego rynku – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Wstęp wolny dla kibiców

SKARPA BYTOM zaprasza w sobotę wszystkich chętnych do wspólnego kibicowania zawodnikom. W tym dniu wstęp dla widowni będzie bezpłatny. 

Chcemy, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć się atmosferą sportowej rywalizacji. Każdy może przyjść i wesprzeć zawodników dopingiem już od godz. 9 – zaprasza Miłosz Bujak, dyrektor zawodów, a na co dzień kierownik ds. personalnych Klubu Sportowego SKARPA BYTOM.


powiązane artykuły:

SKARPA sciana zewnetrzna4
Lokalne 1 września 2023

Skarpa Bytom znów zaskakuje! Od dzisiaj wspinacze mogą korzystać z największej zewnętrznej sporto

Sciankawspinaczkowaslask
Artykuły 13 sierpnia 2022

Wspinaczka ściankowa to nie tylko dobra zabawa, to także spora dawka adrenaliny i świetny sposób

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3