Pożar w powiecie żywieckim. Policjanci wynieśli kobietę z płonącego budynku

Pozar w zarzeczu

Redakcja

29 grudnia, 2023

Policjanci z Komisariatu w Łodygowicach (pow. żywiecki) jako pierwsi znaleźli się na miejscu pożaru, do którego doszło we wsi Zarzecze. Bez zastanowienia wynieśli z budynku kobietę, która nie była w stanie sama się poruszać.

W środę (27.12.2023) po 17.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Łodygowicach otrzymał informację, że w Zarzeczu pali się garaż. Sierżant sztabowy Patryk Błaszcz i starszy sierżant Łukasz Laszczak, którzy byli wtedy w służbie, natychmiast pojechali na miejsce.

Gdy tam dotarli, pożarem zajęty był już garaż i budynek gospodarczy, który przylegał do mieszkalnego. 

Z uwagi na to, że w pomieszczeniach tych znajdował się samochód oraz substancje łatwopalne, jak oleje i lakiery, pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał. Obecny na miejscu właściciel nieruchomości powiedział policjantom, że w budynku mieszkalnym, w pokoju na piętrze, znajduje się jego żona, która nie jest w stanie sama się poruszać oraz córka - relacjonuje policja. 

Policjanci nie zastanawiali się ani przez chwilę i wbiegli do budynku. 

Gdy wynosili kobietę, temperatura przy drzwiach wyjściowych była już tak wysoka, że nie dało się już nimi wyjść. Mundurowi ostatecznie wyszli z kobietą przez piwnicę. Również jej córka bezpiecznie opuściła budynek - podała KPP w Żywcu. 

To już kolejny raz, kiedy ci sami policjanci, uratowali czyjeś życie, narażając własne. Pod koniec czerwca tego roku wynieśli z pożaru małe dzieci, za co zostali odznaczeni medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja.

powiązane artykuły:

58 760412
Lokalne 29 maja, 2023

Podczas obchodów Dnia Strażaka Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich wyr

59 706628
Wiadomości 16 maja, 2022

13 maja w mieszkaniu na 10 piętrze jednego z bloków w dzielnicy Zagórze w Sosnowcu wybuchł pożar. Za

65 603521
Wiadomości 6 lutego, 2020

Wczoraj w godzinach nocnych doszło do pożaru jednej z kamienic przy ul. Aptecznej w Zawierciu. Pierw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3