Polska Organizacja Turystyczna partnerem 80. Tour de Pologne

1614 1024

Redakcja

6 lipca, 2023

W środę 5 lipca w siedzibie Polskiej Organizacji Turystycznej prezes POT Rafał Szmytke oraz prezes Lang Team Czesław Lang w obecności wiceministra sportu i turystyki Andrzeja Guta-Mostowego podpisali umowę dotyczącą promocji polskich regionów oraz turystyki aktywnej w trakcie jubileuszowego 80. Tour de Pologne UCI WorldTour.

Tour de Pologne jest częścią światowej elity i składa się na prestiżowy cykl UCI World Tour. Transmisje oraz relacje z wyścigu każdego roku trafiają do ponad 100 państw, w tym także destynacji pozaeuropejskich jak USA, Kanada, Chiny, Nowa Zelandia, region Azji i Pacyfiku czy Bliski Wschód.

- Wydarzenie o tak uznanej renomie i wspaniałej historii jak Tour de Pologne jest doskonałym przykładem nierozerwalnych relacji oraz wspólnych płaszczyzn pomiędzy sportem i turystyką. Ministerstwo Sportu i Turystyki wspiera inicjatywy mające na celu propagowanie zdrowego trybu życia, wypoczynku na świeżym powietrzu, a także aktywnego spędzania czasu. Świętujący w tym roku jubileusz wyścig to światowa marka, godny ambasador polskości i Polski nawet daleko poza jej granicami – przyznał wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Najważniejszy wyścig kolarski w Polsce rozpocznie się w Poznaniu, gdzie na kolarzy czekać będzie pętla przez teren Wielkopolski. Drugi etap to ponad 200-kilometrowa trasa z Leszna do Karpacza. W typowo górskiej urokliwej scenerii zawodnicy ruszą z Wałbrzycha do Dusznik-Zdroju. Czwarta część zmagań ze startem w Strzelinie, połączy Dolny Śląsk z Opolem, zaś w piątej zmierzą się o triumf na odcinku Pszczyna – Bielsko-Biała. W stolicy Górnego Śląska – Katowicach, sportowców czeka indywidualna jazda na czas, natomiast zwycięzcę jubileuszowego Tour de Pologne, poznamy na mecie 7. etapu z Zabrza do Krakowa.

- Kolarstwo, co potwierdza chociażby trwający aktualnie Tour de France, jest sportem, który w znakomity sposób przybliża widzom kraj oraz jego uroki. Dzisiaj, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jesteśmy w stanie pokazywać zmagania sportowców na najpiękniejszych trasach Tour de Pologne i promować Polskę na najwyższym poziomie. Elitarna rywalizacja wymaga odpowiedniej oprawy, poprzez którą zapraszamy gości zagranicznych, a Polakom pokazujemy nieodkryte zakątki Ojczyzny - mówił prezes Lang Team Czesław Lang.

W ramach podpisanej umowy w telewizji promowane będą miasta etapowe, regiony oraz inne atrakcje turystyczne znajdujące się na każdym etapie wyścigu. Działania promocyjne prowadzone będą także w radio, kinach, internecie, a także w prasie. Polska Organizacja Turystyczna wraz z Polskimi Markami Turystycznymi będą widoczne również w mediach społecznościowych, kampanii outdoorowej folderach, a także w formie nośników reklamowych na trasie zmagań sportowców. POT zaznaczy swoją obecność także w spotach reklamowych prezentowanych w pociągach czy przy kasach kolejowych.

- Przez niemal 20 lat współpracy Lang Team dał się poznać jako solidny partner w promocji Polski. Poprzez przekaz medialny kierowany do odbiorców na całym świecie możemy zaprezentować najpiękniejsze regiony naszego kraju. Wierzę, że szczególnie w tym roku, Tour de Pologne będzie olbrzymim sukcesem, a obserwujący niesamowite zmagania sportowców będą mogli czerpać podróżnicze inspiracje z wielu nieodkrytych dotąd miejsc – stwierdził prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szmytke.

powiązane artykuły:

NZ99735
Lokalne 2 lipca, 2023

Już po raz szósty przez Zabrze poprowadzi trasa wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata

1536 1024
Sport 30 czerwca, 2023

Do startu 80. Tour de Pologne UCI WorldTour pozostał już tylko miesiąc. 29 lipca kolarze z 24 dr

Lang Team BB fot Paweł Sowa2 2500x1667
Lokalne 17 maja, 2023

Bielsko-Biała wraca na mapę jednego z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie. To w tym m

2048 1365 max
Lokalne 20 czerwca, 2023

Zaprezentowana została oficjalna trasa 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour! Trzy z siedmiu

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.5µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3