Tour de Pologne zawita do Zabrza!

NZ99735

Redakcja

2 lipca, 2023

Już po raz szósty przez Zabrze poprowadzi trasa wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata pojawią się w mieście 4 sierpnia. Tego dnia rozgrywany będzie prowadzący z Zabrza do Krakowa (z finiszem przy Błoniach) siódmy etap rywalizacji, podczas którego kolarze będą mieli do pokonania 166,6 km.

Peleton przejedzie prawie 167 kilometrów z Zabrza do Krakowa, gdzie już tradycyjnie zakończy się cały wyścig. Meta zostanie usytuowana przy krakowskich Błoniach, wcześniej kolarze pokonają trzy rundy ulicami miasta. Zanim dojadą do Krakowa, powalczą o Premię Lotną LOTTO w Wilamowicach, Premie Górskie PZU III kat. w Witanowicach i Kaszowie oraz Premię Specjalną 95 lat Tour de Pologne SOUDAL w Budzyniu. Także na Błoniach Krakowskich nastąpi dekoracja najlepszych na trasie 80. Tour de Pologne.

Jubileuszowa edycja wprowadza wiele wspaniałych nowości i interesujących miejsc na mapie najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce, w którym będzie ścigać się światowa czołówka.

Tradycyjne już zostanie rozegranych siedem etapów. Przygotowano etapy dla sprintetów, 3 etapy górskie i czasówkę. Wszystko to składa się na wspaniałe widowisko, które rozpali polskie drogi w dniach 29 lipca – 4 sierpnia.

– Sportowych emocji w tym roku na pewno nie zabraknie. Przygotowaliśmy piękną, wymagająca trasę, która jest zupełnie inna od tej z ubiegłego roku, ponieważ po kilku latach nieobecności przerzucamy wyścig ze wschodniej do zachodniej Polski. Ruszamy 29. lipca z Poznania, a później przed nami etapy: Leszno – Karpacz, Wałbrzych – Duszniki Zdrój, Strzelin – Opole, Pszczyna – Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach, Zabrze – Kraków. Znam tę trasę doskonale, cały rok starannie ją planowaliśmy i jestem przekonany, że stanie się areną fantastycznej rywalizacji! – zapowiada dyrektor generalny wyścigu, Czesław Lang.

powiązane artykuły:

2048 1365 max
Lokalne 20 czerwca, 2023

Zaprezentowana została oficjalna trasa 80. edycji Tour de Pologne UCI World Tour! Trzy z siedmiu

Lang Team BB fot Paweł Sowa2 2500x1667
Lokalne 17 maja, 2023

Bielsko-Biała wraca na mapę jednego z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie. To w tym m

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 3.8µg/m3