Bytomska firma zbuduje halę produkcyjno-magazynową na terenie KSSE

Teren iwestycyjny

Redakcja

2 lipca, 2023

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej pojawi się kolejna firma z regionu. To bytomska AND Sp. z o.o. produkująca garaże i konstrukcje prefabrykowane, która w Bytomiu zakupiła działkę od KSSE pod halę. 

AND Sp. z o.o. za prawie 2,2 mln zł zakupiła przy ul. Hakuby w Bytomiu działkę o powierzchni 2,3 ha pod budowę nowej hali produkcyjno - magazynowej. Firma planuje utworzyć kilkadziesiąt nowych miejsc pracy.

Firma została założona w 1991 roku w Bytomiu przez Urszulę Chachulską i jako stale rozwijające się przedsiębiorstwo rodzinne aktywnie poszerza ofertę swoich produktów docierając z nimi na rynki Europy Zachodniej. Początkowo działalność firmy była prowadzona przy ul. Piłkarskiej, natomiast po zakupie pokopalnianych gruntów przy ul. Francuskiej 74 - od około 2005 roku -ruszyła produkcja w dobudowywanych na tym terenie - obecnie już czterech halach produkcyjnych. 

- AND, to firma, której nie musimy szczególne witać, bo działa w naszym mieście od prawie 30 lat. Możemy jej jednak pogratulować, bo nowy teren inwestycyjny to także nowe wyzwania dla firmy. Cieszymy się, że udaje nam się odczarowywać Bytom w oczach inwestorów, którzy dostrzegają, że to miasto jest atrakcyjnym miejscem dla biznesu, a nasze połączenia komunikacyjne dają możliwości rozwoju - powiedział prezydent Mariusz Wołosz.

- Naszym pierwszym wyborem było poszukiwanie gruntów w rejonie naszej obecnej produkcji. KSSE podstrefa bytomska - ze względu na bliskość, dobre skomunikowanie z głównymi drogami regionu, atrakcyjne warunki związane z możliwością skorzystania z pomocy publicznej, stała się dla nas atrakcyjnym miejscem dalszego rozwoju firmy - mówi Mariusz Langer prezes Zarządu.

Na terenie KSSE o wielkości ok. 1,94 ha firma AND planuje wybudować nową halę produkcyjno - magazynową o powierzchni użytkowej ok. 5000 mkw. wraz z przyległą częścią biurową i socjalną oraz niezbędną infrastrukturą, czyli parkingami, drogami dojazdowymi i zielenią. AND Sp. z o.o. zatrudnia obecnie około 50 pracowników. W ramach nowo budowanego zakładu AND Sp. z o.o. planuje zatrudnić kolejnych kilkadziesiąt osób, które będą realizować produkcję w nowej hali produkcyjnej.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.1µg/m3 PM2.5: 10.3µg/m3