Policjant w czasie wolnym ścigał pijanego kierowcę

Zatrzymanie pijanego kierowcy

Redakcja

1 lutego, 2024

Policjant z Katowic wracając ze służby, na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Badanie wykazało w organizmie kierującego osobowym citroenem prawie 2 promile alkoholu.

Wracając ze służby do domu w niedzielny wieczór mł. asp. Sebastian Lysko zatrzymał się przy sklepie w centrum Bojszów. Na parkingu zauważył osobowego citroena bez tablic rejestracyjnych i z zaparowanymi szybami. Po chwili do samochodu podszedł mężczyzna, który na zwróconą uwagę o brak numerów rejestracyjnych odparł tylko, że wie o tym, a następnie szybko wsiadł do auta i odjechał. 

Nietypowe zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę policjanta, więc postanowił sprawdzić czy na terenie sklepu nie doszło do przestępstwa. Po upewnieniu się, że nic się nie stało, wsiadł do swojego samochodu i ruszył za podejrzanie zachowującym się kierującym. 

Po chwili policjant zauważył citroena. Dogonił go i dał mu wyraźny znak do zjechania na pobocze. Gdy oba samochody się zatrzymały, mężczyzna zaczął cofać, uszkadzając auto policjanta, po czym odjechał. Mundurowy nie dał za wygraną i ponownie ruszył za kierującym. Pojechał za nim aż do miejsca zamieszkania kierowcy, gdzie zaparkował na terenie posesji i uniemożliwił mężczyźnie ucieczkę. 

Dzięki wcześniejszemu kontaktowi z numerem alarmowym, na miejscu szybko pojawili się miejscowi policjanci i poddali kierującego badaniu. Wstępne badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi teraz kara nawet 3 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Policja 5e5992
Lokalne 6 marca, 2023

Policjant z Gliwic w czasie wolnym od służby zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę. Mężczyzna mi

Pexels energepiccom 288476
Lokalne 29 lipca, 2022

Policjantem jest się cały czas, nie tylko w godzinach pracy. Udowodnił to mundurowy z Zawiercia, któ

Kurtki zimowe dla dzieci
Lifestyle 1 lutego, 2024

Istnieją takie elementy ubioru, których wprost nie może zabraknąć w dziecięcej garderobie. Jedny

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.3µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3